Rokovanie koalície sa skončilo. Rekonštrukcia vlády je na stole, už vieme, kedy sa dozvieme viac
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

Rokovanie koalície sa skončilo. Rekonštrukcia vlády je na stole, už vieme, kedy sa dozvieme viac

Boris Kollár sa vyjadril po skončení rokovania koaličných lídrov.

Na archívnej snímke zľava: Igor Matovič, Boris Kollár, Veronika Remišová a Richard Sulík — Foto: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA 3. marca - Vládna koalícia bude ďalej rokovať, debate o rekonštrukcii vlády je predbežne naklonené aj hnutie Sme rodina. To má rokovať na predsedníctve budúcu stredu (10. 3.). Tému rekonštrukcie vlády otvorili strany SaS a Za ľudí. Koaliční partneri sa zhodujú, že nechcú predčasné voľby.

Ako povedal predseda Sme rodina Boris Kollár, k riešeniu tak závažných vecí musí zvolať predsedníctvo strany, ktoré sa z viacerých - aj covidových - dôvodov uskutoční budúcu stredu. „Sme predbežne prístupní k rokovaniu o rekonštrukcii vlády, rozhodne nie sme za položenie alebo predčasné voľby. My nebudeme robiť žiadne prieky,“ odkazuje predseda koaličnej strany.

O výmene Matoviča sa vraj nerozprávali

Lídri sa podľa neho nerozprávali, či by mal premiér Igor Matovič (OĽANO) odísť zo svojho postu a kto by ho mohol nahradiť. Matovič bol podľa neho konštruktívny. Zároveň Kollár nepovedal, či má minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) dôveru Sme rodina.

Ak by zlyhal niekto z ministrov Sme rodina, Kollár by podľa jeho slov rozmýšľal o výmene svojich ministrov. S prezidentkou Zuzanou Čaputovou sa neplánuje stretnúť.

Rekonštrukciu chce aj Sulík

SaS chce podľa jej šéfa Richarda Sulíka rekonštrukciu vlády. „Mali by ísť všetky mená na stôl vrátane premiéra. Nijak to nesúvisí s vakcínami,“ skonštatoval. Premiér podľa neho nie je veľmi spôsobilý viesť vládu. Dôvodom pre rekonštrukciu vlády je podľa neho celý rad okolností, mnoho nešťastných vyjadrení či chaotických zmien.

„Myslíme si, že by sme mali poctivo a otvorene diskutovať o rekonštrukcii vlády, nie iba o výmene ministra zdravotníctva,“ doplnil Sulík. Ak sa majú rozprávať o výmene Matoviča na poste premiéra, OĽANO má podľa neho svoje ľudské zdroje.

Dohodli si mantinely

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová povedala, že dnes sa dohodli základné mantinely. „Ide nám o to, aby táto vláda vydržala, aby bola dobrá a vláda zmeny. Žiadna vláda nebola ideálna a my si to aj uvedomujeme. Prišli sme do ťažkej situácie, spravili sme aj chyba a ja sa chcem za ne občanom ospravedlniť.“

Dodáva, že už má plné zuby toho, ako si dvaja koaliční partneri odkazujú po sociálnych sieťach. To si vraj Slovensko, ktoré toľké roky čakalo na zmenu, nezaslúži. Strana Za ľudí podľa nej chce rekonštrukciu vlády rešpektujúc výsledky minuloročných volieb. Pripomína však, že vážne diskusie si vyžadujú čas. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) dodala, že ak by to bolo nevyhnutné, môže odísť zo svojho postu.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…