Aké sú možnosti nosenia hodiniek?
Inzercia
Inzercia

Aké sú možnosti nosenia hodiniek?

Štýlov hodiniek je naozaj veľa. Nie všetky sú však vhodné na každodenné nosenie alebo na určité príležitosti.

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/{VYarochkina}

Hodinky sú univerzálnym doplnkom, ktorý spája funkčnosť s eleganciou. Predovšetkým, čo sa týka mužov, hodinky dokážu skutočne zmeniť celý dojem. Počas svojho života máme fázy, kedy chceme vyzerať a pôsobiť inak ako v súkromí. Pánske hodinky sú perfektným doplnkom, ktorý ocenia najmä muži pracujúci na vyšších pracovných pozíciách. Ak patríte medzi vášnivých športovcov, tak vďaka viacerým výhodám oceníte športové hodinky.

Kedy je vhodné nosiť elegantné hodinky?

Štýlov hodiniek je naozaj veľa. Nie všetky sú však vhodné na každodenné nosenie alebo na určité príležitosti. Pri obchodných stretnutiach, spoločenských alebo formálnych akciách určite nechcete pôsobiť príliš extravagantne alebo upútať pozornosť výraznými hodinkami. V tomto prípade je vhodné, aby ste sa riadili heslom v jednoduchosti je krása”, keďže elegantné hodinky nepotrebujú žiadnu výraznú aplikáciu. Moderné ženy majú na výber z viacerých farebných odtieňov, vďaka čomu dámske hodinky zvýraznia ich celkový outfit.

Na čo je možné využiť športové hodinky?

U športových hodiniek oceníte ich výdrž a rôzne funkcie, ktoré môžete využiť podľa ich zamerania. Rozlišujeme tak viacero druhov športových hodiniek, ktoré je možné vyberať podľa počtu funkcií, výdrže batérie alebo ceny. Z hľadiska funkčnosti ich rozlišujeme tiež podľa športového zamerania alebo spôsobu merania tepovej frekvencie. Pokiaľ patríte medzi aktívnych športovcov a chcete sa udržiavať vo forme, môžu vás zaujať pánske hodinky, ktoré majú špeciálne funkcie pre plavcov, bežcov alebo cyklistov. Športové hodinky vám umožňujú zistiť údaje o klimatických podmienkach alebo nadmorskej výške. Ak chcete dosiahnuť lepšie športové výkony, tak si môžete vybrať hodinky, ktoré majú možnosti využívať tréningový denník, vďaka ktorému budete môcť sledovať vaše pokroky.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: Shutterstock.com/{BLACKDAY}


Aké sú rozdiely medzi mužmi a ženami?
Muži majú značnú výhodu v nosení pánskych hodiniek, pretože často sú práve hodinky jediným doplnkom, ktorý je možné nájsť v ich šatníku. Ženy majú skutočne veľký výber doplnkov, ktoré zahŕňajú náušnice, náramky, perly, kabelky alebo samotné líčenie. Namiesto výrazného šperku majú dámske hodinky za úlohu celý outfit pekne zjednotiť. Pánske hodinky strhávajú pozornosť, pretože je takmer nemožné si ich nevšimnúť, často sú spájané so sociálnym statusom, elegantným štýlom alebo postavením. Neexistuje žiadne pravidlo o tom, aká je jediná správna pozícia hodiniek.

Hodinky ako formálny doplnok?
Nie vždy je nutné myslieť na samotnú funkciu hodiniek. Pri niektorých akciách je možné myslieť predovšetkým na ich využitie ako doplnku. Na formálne príležitosti, ako sú promócie, opera, divadlo alebo iné, pri ktorých platí prísnejší dress code, je vhodné, aby ste mysleli na príslušné módne doplnky. Vhodné sú pánske hodinky s koženým páskom a decentným ciferníkom, ktoré vám pomôžu docieliť jednoduchý design. Ideálne je, ak si na takúto príležitosť vyberiete hodinky z jednofarebného kovu. Avšak takýto typ hodiniek je možné nosiť aj vo všedné dni, prípadne ich môžete nosiť na pracovné stretnutia. Klasické hodinky sú pre väčšinu mužov ideálnym typom na nosenie.

Pri kúpe hodiniek sa zamerajte na účel ich využitia. Dizajn hodiniek sa výrazne líši podľa toho, na čo sú hodinky určené. Ak sa chystáte kúpiť športové hodinky, tak by ste sa mali oboznámiť s ich funkciami a možnosťami. Vďaka tomu ich budete môcť využívať naplno. Pri športových aktivitách si môžete zaznamenávať svoje pokroky a zlepšenia, napríklad ak ste aktívny bežec alebo plavec. Nezabudnite, že sú aj príležitosti, kedy je vhodné nosiť pánske hodinky ako výrazný doplnok, ktorý upúta pozornosť.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…