Trnava ponúka pozitívne testovaným zabezpečenie nákupov
TASR
TASR

Trnava ponúka pozitívne testovaným zabezpečenie nákupov

Linka s číslom 033/32 36 168 bude fungovať v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 h.

Ilustračné foto — Foto: TASR/František Iván

Trnava 1. marca (TASR) - Od stredy (3. 3.) budú môcť Trnavčania, ktorí boli pozitívne testovaní na nový koronavírus a musia dodržiavať karanténu, využiť telefónnu linku na zabezpečenie základných životných potrieb, teda na nákup potravín, liekov a drogérie. Linka s číslom 033/32 36 168 bude fungovať v pracovných dňoch medzi 8.30 a 11.00 h. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

„Linku budú prevádzkovať zamestnanci odboru sociálneho Mestského úradu v Trnave. Volajúcich sa budú pýtať na meno, adresu, číslo domu, bytu, poschodie. Potrebné bude oznámiť aj to, odkedy je žiadateľ pozitívny na COVID-19 a na ktorom odberovom mieste mu vykonali test,“ uviedla hovorkyňa. Dôležitou informáciou bude tiež, či má volajúci potravinovú alergiu alebo intoleranciu, aby sme mu zabezpečili vhodné potraviny.

Skúsenosti z prvej vlny

„S nákupnou linkou máme skúsenosti už z prvej vlny koronavírusu, kedy sme túto službu zabezpečovali pre seniorov. Našou snahou je uľahčiť život ľuďom, ktorí musia byť v karanténe a nemajú možnosť obrátiť sa na svojich blízkych, susedov či donáškovú službu, aby im doniesli potrebné veci,“ povedala vedúca sociálneho odboru Ingrid Huňavá.

Samospráva žiada občanov, aby túto službu využívali len v prípade, že ju skutočne potrebujú a nezneužívali situáciu na dovoz potravín, liekov a drogérie. Nákupná linka je určená pre tých, ktorí si nemôžu pomôcť inak a sú na túto službu odkázaní.

Výber konkrétnych značiek výrobkov v obchodnej prevádzke je na uvážení nakupujúcich zamestnancov mestského úradu. Suma za tašku bude v cene nákupu. „Za nákup zaplatia v hotovosti až po doručení na základe pokladničného bloku. Upozorňujeme, aby žiadatelia nedávali nikomu vopred peniaze, naši zamestnanci sa preukážu služobným preukazom,“ doplnila hovorkyňa.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…