NBA: Clippers nezvládli záver v Milwaukee, Boston zdolal o bod Washington

Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks
Giannis Antetokounmpo z Milwaukee Bucks — Foto: TASR/AP

Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili nad Golden State 117:91 v zápase NBA.

New York 1. marca (TASR) - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili nad Golden State 117:91 v zápase NBA. Tím viedol LeBron James, ktorý vo svojom zápase číslo 1300 v základnej časti súťaže nazbieral 19 bodov. Lakers sa posunuli na druhú priečku v lige.

Obhajca titulu prehral päť zo šiestich zápasov po zranení Anthonyho Davisa, no teraz už dokázal uspieť v druhom stretnutí za sebou. „Keď stratíte taký podstatný kúsok svojho tímu, potrebujete čas. Museli sme zmeniť veci v obrane i v útoku,“ skonštatoval James, ktorý si mohol dovoliť v zápase presedieť štvrtú štvrtinu na lavičke.

Skvelý záver Milwaukee

Na tretie miesto v Západnej konferencii i celej súťaži klesli Los Angeles Clippers, keď prehrali na palubovke Milwaukee 100:105. Ešte štyri minúty pred koncom pritom viedli o štyri body, no od tohto momentu neskórovali a domáci zakončili zápas šnúrou 9:0. Bucks potiahol Jannis Antetokunmpo, ktorý si pripísal 36 bodov a 14 doskokov.

Milwaukee zvíťazilo v piatom stretnutí v sérii a na východe mu patrí tretia pozícia. „Vykročili sme správnym smerom. Musíme si dokázať, že dokážeme podať výborný výkon pravidelne, nie iba v jednom, alebo v dvoch zápasoch. Dnešok bol dobrým signálom, že nám to môže fungovať v útoku i v obrane,“ prejavil spokojnosť rozohrávač víťazného tímu Khris Middleton, ktorý zaznamenal 19 bodov a osem asistencií.

Sklamaný Leonard

Najlepším strelcom Clippers bol s 25 bodmi Kawhi Leonard. „Nepracovali sme ako tím. Veľa sme odhadzovali lopty na okraj ihriska, nechali sme spomaliť tempo hry. Treba uznať kvality súpera, v obrane to doslova zavreli," hľadal príčiny neúspechu dvojnásobný MVP finále Leonard.

Boston dokázal zvíťaziť nad Washingtonom o bod 111:110, hoci ešte 48 sekúnd pred koncom prehrával o päť. Hrdinom sa stal Jayson Tatum, ktorý v posledných pätnástich sekundách dal dva dvojbodové koše a zavŕšil duel na 31 bodoch.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.