Neboli hneď hviezdami: Na týchto pozíciách pôsobili celebrity predtým, ako sa stali slávnymi
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Neboli hneď hviezdami: Na týchto pozíciách pôsobili celebrity predtým, ako sa stali slávnymi

Viaceré seriály či filmy sa vryli ľuďom do pamäti. Herci si však predtým vyskúšali rôzne profesie.

Archívne snímky, Sandra Bullock. — Foto: Instagram/sandra.bullock.official

HOLLYWOOD 26. februára - Svetoznáme hviezdy poznáme z televíznych obrazoviek, no zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, čo robili predtým, ako sa preslávili? Profesie niektorých hercov vás skutočne prekvapia, uvádza portál Bored Panda

Jennifer Lopez pracovala v advokátskej kancelárii

Americká speváčka a herečka krátko po strednej škole pracovala v advokátskej kancelárii. V osemnástich rokoch odišla z domu, pričom jej prvým filmovým debutom bol americký dramatický film My Little Girl.

Na archívnej snímke herečka a speváčka Jennifer Lopez počas príchodu na udeľovanie ocenení Governors Awards Academy of Motion Picture Arts and Sciences.
Na archívnej snímke herečka a speváčka Jennifer Lopez počas príchodu na udeľovanie ocenení Governors Awards Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Foto: TASR/AP

Jennifer Aniston pracovala ako telefonická operátorka  

Prvou rolou americkej herečky, producentky a režisérky bola hlavná postava v seriáli Molloy v roku 1990. Celý svet ju však spoznal vďaka sitkomu Priatelia, ktorý sa stal jedným z najúspešnejších seriálov v histórii televíznej zábavy. Seriálová Rachel v rozhovore pre InStyle prezradila, že cesta za jej úspechom nebola jednoduchá. Kedysi totiž pracovala na oddelení telemarketingu. Spomenula, že neurobila ani jeden predaj a nechápala, prečo by mala volať ľuďom v čase večere.

Na snímke americká herečka Jennifer Aniston (postava Rosie Dicksonovej) prichádza na svetovú premiéru hudobného komediálneho filmu Dumplin v Los Angeles v roku 2018.
Na archívnej snímke americká herečka Jennifer Aniston (postava Rosie Dicksonovej) prichádza na svetovú premiéru hudobného komediálneho filmu Dumplin v Los Angeles v roku 2018. Foto: TASR/AP

Bradley Cooper pracoval ako vrátnik 

Americký filmový, televízny a divadelný herec začal profesionálnu hereckú kariéru v roku 1999 v televíznom seriáli Sex v meste. Predtým, ako ho spoznal celý svet, študoval a pracoval ako vrátnik v hoteli Morgan v New Yorku, informoval portál Huffpost.

Na snímke Bradley Cooper pózuje počas príchodu na tradičný
Na snímke Bradley Cooper pózuje počas príchodu na tradičný "obed nominovaných". Foto: TASR/AP

Julia Roberts pracovala v zmrzlinárni 

Predtým, ako sa herečka a producentka stala hollywoodskou hviezdou, pracovala v americkom nadnárodnom reťazci reštaurácií Baskin Robbins. Predávala zmrzlinu a jej úsmev už vtedy potešil nejedného zákazníka. 

Na archívnej snímke americká herečka Julia Robertsová pózuje pre portrét k svojmu filmu Ben is Back v New Yorku.
Na archívnej snímke americká herečka Julia Robertsová pózuje pre portrét k svojmu filmu Ben is Back v New Yorku. Foto: TASR/AP

Gerard Butler bol advokátskym koncipientom 

Miláčik Hollywoodu sa v mladosti zaúčal ako koncipient v jednej právnickej spoločnosti a po večeroch spieval v baroch so škótskou rockovou kapelou Speed. Podľa informácií portálu Bored Panda však bol prepustený, keďže často chýbal v práci.

Na archívnej snímke je Gerard Butler.
Na archívnej snímke je Gerard Butler. Foto: Instagram/Gerard Butler

Sandra Bullock ako barmanka a čašníčka

Americká filmová herečka sa dostala do povedomia v 90. rokoch. Ako dieťa pôsobila v speváckom zbore v Nemecku. Predtým, ako ju spoznal celý svet, pracovala ako barmanka a čašníčka v reštaurácii Manhattane.

Na archívnej snímke americká herečka Sandra Bullocková prezentuje Cenu pre najlepší tím počas udeľovania ocenení za vynikajúci športový výkon roka - ESPY Awards v kalifornskom Los Angeles.
Na archívnej snímke americká herečka Sandra Bullocková prezentuje Cenu pre najlepší tím počas udeľovania ocenení za vynikajúci športový výkon roka - ESPY Awards v kalifornskom Los Angeles. Foto: TASR/AP

Tom Hanks predával popcorn a arašidy

Dvojnásobný držiteľ Oscara si ako študent privyrábal predajom slaných pochutín na zápasoch v Oaklande. V roku 1980 získal svoju prvú malú rolu vo filme Vie, že si sama

Na archívnej snímke herec, režisér a producent Tom Hanks počas príchodu na udeľovanie ocenení Governors Awards Academy of Motion Picture Arts and Sciences.
Na archívnej snímke herec, režisér a producent Tom Hanks počas príchodu na udeľovanie ocenení Governors Awards Academy of Motion Picture Arts and Sciences. Foto: TASR/AP

Hugh Jackman bol učiteľom telesnej výchovy

Austrálsky herec, filmový producent a spevák sa preslávil najmä vďaka stvárneniu Wolverina vo filmovej sérii X-men. Predtým pracoval ako učiteľ telesnej výchov chlapcov na Uppingham School v Anglicku, objasnil portál CBS News.

Johnny Depp pracoval ako telefonický operátor 

Americký filmový herec, scenárista, režisér a hudobník je známy vďaka stvárneniu nezvyčajných a excentrických postáv. Málokto však o ňom vie, že kedysi pracoval na oddelení telemarketingu a uskutočnil iba jeden predaj. 

Na archívnej snímke herec Johny Depp na tlačovej konferencii k filmu Minamata počas 70. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Berlinale 2020.
Na archívnej snímke herec Johny Depp na tlačovej konferencii k filmu Minamata počas 70. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Berlinale 2020. Foto: TASR/AP

Harrison Ford bol stolárom 

Jednou z jeho najznámejších rolí bol uštipačný vesmírny pilot Han Solo vo filmovej sérii Star Wars. Pre portál Time však prezradil, že predtým pracoval ako stolár.  

Na archívnej snímke americký herec Harrison Ford odpovedá na otázky novinárov počas promovania filmu Volanie divočiny
Na archívnej snímke americký herec Harrison Ford odpovedá na otázky novinárov počas promovania filmu Volanie divočiny Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…