Výborná Vlhová vo Val di Fassa. Skončí v top desiatke, no príde o prvenstvo v hodnotení

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v piatkovom zjazde Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa 26. februára 2021. — Foto: TASR/AP

Val di Fassa 26. februára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa figurovala po tridsiatke štartujúcich na deviatom mieste s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju predstihla na čele hodnotenia. Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26 s).

Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne.

Predbehla Slovenku

Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov. Švajčiarka zvíťazila vo štvrtej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v šiestich pretekoch v sérii.

Vlhová v dvoch tréningoch zaostala za najrýchlejšími o 2,74 a 1,96 sekundy. V čase jej štartu s číslom 19 už vrchná pasáž vplyvom teploty mäkla. Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka sa napriek veľmi agresívnej jazde vyhral väčším zaváhaniam, jej odstup narastal veľmi mierne a sekundu presiahol až v cieli.

Vlhová výkon hodnotí dobre

Z ôsmej pozície po dojazde klesla ešte o jedno miesto, rovnaký čas mala aj Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorej v celkovom poradí prestížneho seriálu patrí tretia pozícia. „Môj výkon hodnotím veľmi dobre, v porovnaní s tréningami som išla oveľa lepšie a vydala som zo seba maximum. Deviate miesto je naozaj veľmi dobré. Ťažko povedať, čo som zmenila, snažila som sa púšťať lyže a zobrať si čo najviac z dvoch tréningov. Tento zjazd vyzerá naoko jednoduchý, ale sú tam pasáže, ktoré som v tréningoch neprechádzala najlepšie," povedala Slovenka.

V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu. „Zjazdovka vo Val di Fassa mi nesedí úplne, trošku s tým bojujem. Každou jazdou sa snažím získať skúsenosti, aby to bolo lepšie,“ dodala Vlhová.

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…