Európska liga: Slavia s Hromadom vyradila Leicester a postúpila do osemfinále

Radosť hráčov Slavie Praha
Radosť hráčov Slavie Praha — Foto: TASR/AP

Futbalisti Slavie Praha sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy.

Bratislava 25. februára (TASR) - Futbalisti Slavie Praha sa prebojovali do osemfinále Európskej ligy. Vo štvrtkovej odvete šestnásťfinále zvíťazili na trávniku Leicestru City 2:0 po bezgólovej remíze v prvom stretnutí v českej metropole. Slovenský stredopoliar Jakub Hromada hral v drese Slavie do 75. minúty.

Na otvárací zásah dvojzápasu sa čakalo do začiatku druhého polčasu odvety. V 49. minúte sa presadil Lukáš Provod, ktorý sa odpútal od brániacich protihráčov a k žrdi umiestnil center Nicolaeho Stanciua. Poistku pridal v 79. minúte Abdallah Sima pokusom z hranice šestnástky. Úradujúci český šampión vďaka tomu získal skalp klubu, ktorý momentálne figuruje na tretej priečke tabuľky najvyššej anglickej súťaže.

Lobotka do zápasu Neapola nezasiahol

SSC Neapol s ďalším slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom skončil už v šestnásťfinále. V domácej odvete síce zdolal Granadu 2:1, ale v súčte s prehrou 0:2 v minulotýždňovom úvodnom stretnutí sa so súťažou rozlúčil. Lobotka sedel na lavičke náhradníkov talianskeho mužstva.

To začalo ideálne, keď už v 3. minúte otvoril skóre Piotr Zielinski. Za hostí však v 25. minúte odpovedal Angel Montoro a španielsky tím vďaka nemu strelil dôležitý gól na pôde súpera. V druhom polčase vrátil Fabian Ruiz do vedenia domácich, no tí sa už v záverečnej polhodine riadneho hracieho času nezmohli na viac.

Hrdinom Arsenalu Aubameyang

Postup do osemfinále si za dramatických okolností vybojoval londýnsky Arsenal. Po remíze 1:1 v prvom stretnutí na ihrisku Benficy Lisabon triumfoval v odvete, v ktorej v gréckom Pireu figuroval ako domáci tím, 3:2.

Po vedúcom zásahu Pierrea-Emericka Aubameyanga otočili hostia vývoj duel vo svoj prospech zásluhou Dioga Goncalvesa a Rafu Silvu. V 67. minúte vyrovnal Kieran Tierney a za nerozhodného stavu 2:2 smerovala do nasledujúceho kola vyraďovacej fázy Benfica, ale tri minúty pred koncom riadneho hracieho času rozhodol o úspechu Arsenalu kapitán Aubameyang svojím druhým zásahom v zápase.

Postúpil aj Manchester United

Manchester United postúpil ako ďalší zástupca anglickej Premier League. Na vlastnom štadióne sa s Realom Sociedad San Sebastian rozišiel zmierlivo 0:0, z úvodného merania síl mal náskok 4:0. AS Rím potvrdil osemfinálovú účasť domácim víťazstvom nad Bragou 3:1, pred týždňom uspel 2:1.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.