MS v severskom lyžovaní: Procházková a Klementová neuspeli v kvalifikácii

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenským reprezentantkám v behu na lyžiach nevyšiel vstup do bojov na MS v severskom lyžovaní v Oberstdorfe.

Oberstdorf 25. februára (TASR) - Slovenským reprezentantkám v behu na lyžiach nevyšiel vstup do bojov na MS v severskom lyžovaní v Oberstdorfe. Alena Procházková a Barbora Klementová sa vo štvrtkovej kvalifikácii šprintu klasickou technikou nezmestili medzi elitnú tridsiatku, ktorá si zabezpečila postup do hlavnej súťaže.

Tridsaťšesťročná Procházková sa vo svojej najobľúbenejšej disciplíne tretíkrát za sebou na MS nedostala do vyraďovacej časti, na postup jej chýbalo 3,29 sekundy. V kvalifikácii obsadila 40. miesto časom 2:53,68, na najrýchlejšiu Švédku Johannu Hagströmovú stratila v cieli 14,35 s. Klementová skončila v konkurencii 112 štartujúcich na 59. priečke s výrazným mankom +26,10 na najlepšiu.

Procházková vybehla na 1,2 km dlhú trať so štartovým číslom 43 a už na jedinom medzičase po sedemsto metroch bola mimo postupujúcich na 36. pozícii. Vo finiši ešte vo výsledkovej listine klesla a zostala pred bránami štvrťfinále. V šprinte skončila v kariére na MS štyrikrát v elitnej desiatke, jej maximom je 6. miesto z roku 2011 v Osle.

Do vyraďovačky (od 11.30 h) sa nedostala podľa očakávania ani Klementová, ktorá mala štartové číslo 60. Obe slovenské reprezentantky vynechajú sobotňajší skiatlon a spolu sa predstavia v nedeľu v tímšprinte.

Štart kvalifikácie šprintu i hlavnú súťaž posunuli organizátori o niekoľko hodín skôr v snahe zabezpečiť lepšie podmienky v bielej stope, keďže v Oberstdorf panuje v týchto dňoch jarné počasie s nezvyčajne vysokými teplotami.