Suslov sa udomácňuje v zostave Groningenu: Každým zápasom sa zlepšujem
TASR
TASR

Suslov sa udomácňuje v zostave Groningenu: Každým zápasom sa zlepšujem

Bol to jeho druhý presný zásah v prebiehajúcej sezóne v najvyššej holandskej súťaži.

Tomáš Suslov (vľavo) — Foto: TASR/Martin Baumann

Groningen 23. februára (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Suslov sa udomácňuje v základnej zostave FC Groningen a cez víkend na seba upozornil aj gólom. Bol to jeho druhý presný zásah v prebiehajúcej sezóne v najvyššej holandskej súťaži.

Osemnásťročný ofenzívny stredopoliar vyrovnal v nedeľnom zápase 23. kola na trávniku Heerenveenu v 82. minúte na konečných 1:1. „Je super, že mi to tam opäť padlo. Z tohto gólu sa veľmi teším, hoci som naň čakal takmer pol roka. Prvý proti PSV som strelil ešte v septembri minulého roka,“ pripomenul Suslov v rozhovore pre oficiálnu webstránku Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Emotívny podtón

Pre mladíka mal úspešný zásah aj emotívny podtón, pozdravy smerovali do neba:Gól som venoval mojim dvom starým mamám, ktoré zomreli bezprostredne za sebou 8. a 9. februára. Boli moje fanúšičky, verím, že mi budú fandiť aj zhora.

Odchovanec spišskonovoveského futbalu sa začal objavovať pravidelne v zostave Groningenu po Novom roku. „Som rád, že dostávam viac priestoru a pomáha mi to. Moja výkonnosť išla hore a aj každým odohratým zápasom sa zlepšujem. Chceme sa prebojovať do baráže o Európsku ligu. Sme v Eredivisie na šiestom mieste a hoci máme ešte rezervu jedného miesta pod nami, nižšie už padnúť v tabuľke nechceme,“ vyhlásil Suslov odhodlane.

Úloha v tíme

Popísal aj svoju úlohu v tíme: „Tréner ma teraz využíva viac-menej ako podhroťáka, ale na ihrisku mám voľnosť a viac sa pohybujem na pravej strane. Mám tam svoj priestor, môžem tam robiť akcie jeden na jedného, či posielať kolmé prihrávky. V aktuálnom rozostavení sa cítim naozaj dobre.“ Suslov dostal premiérovo pozvánku do slovenskej reprezentácie v novembri minulého roka, proti Česku nastúpil v prípravnom zápase na 29 minút.

Či ho tréner Štefan Tarkovič využije aj v kvalifikácii o postup na MS 2022, zatiaľ nerieši: „Momentálne na to nemyslím. Samozrejme, byť v nominácii je pre každého futbalistu veľká pocta. Teraz sa však sústreďujem na tréningy a zápasy, aby som podával čo najlepšie výkony za Groningen. Cyprus, Malta a aj Rusko budú nepríjemní súperi, lebo každý bude chcieť začať kvalifikáciu víťazstvami. Dôležité bude, aby sme aj my boli v najsilnejšom zložení, mali dobrú formu a boli zdraví.“

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…