Gesto, ktoré nikto nečakal. Muž ako vďaku za úsmev urobil pre ženu v obsluhe nevídanú vec
Martina Bednárová
Martina Bednárová

Gesto, ktoré nikto nečakal. Muž ako vďaku za úsmev urobil pre ženu v obsluhe nevídanú vec

Emilia pracuje 30 rokov pre známy gastro reťazec. Jej každodenná pozitívna nálada ovplyvnila životy ľudí viac, ako čakala.

Jason a Emilia sa stali skutočne dobrými kamarátmi. Navzájom si v ťažkých časoch pomáhajú. — Foto: reprofoto Goodnewsnetwork

TORONTO 27. februára - Stretli sa už v mladom veku. Jason sa raz so svojou mamou zastavil v známom americkom reťazci na obed, a už od tých čias si pamätal spoza výdajného okienka milú ženu, ktorá vyčarila úsmev na tvári každému zákazníkovi.

Neskôr sa do predajne vracali a malý Jason sa vždy pýtal rodičov: Je tu milá usmievavá pani, je tu usmievavá pani? Navzájom si skutočne prirástli k srdcu. Žena sa volá Emilia a v tej istej pobočke pracuje neuveriteľných 30 rokov! Jason sa príležitostne do reštaurácie vracal, a dokonca aj nedávno, keď pandémia zasiahla celý svet, ale výdajné okienka zostali otvorené. A zrazu si uvedomil: „Táto milá žena tu pracuje desiatky rokov, poznajú ju takmer všetci obyvatelia mesta a napriek zlej covidovej situácii sa usmieva,“ rozmýšľal Jason. V zlých ekonomických časoch sa predavačka musí vysporadúvať aj s nie veľmi milými zákazníkmi.

Sama pre americký portál uznala, že ľudia sú čoraz nervóznejší a nepríjemnejší. „A tak som prišiel s plánom. Chcel som Emilii pomôcť a aj takýmto gestom jej poďakovať za obetu a milé slová, ktorými bez rozdielov obdarúva zákazníkov.“ Jason vyhlásil verejnú zbierku a ženu, ktorá má už 70 rokov, vďaka štedrým darom všetkých, ktorí ju za tie roky spoznali, daroval žene šek na 25 tisíc dolárov, čo je okolo 20 tisíc eur. Emilia potvrdila, že si všetky peniaze nenechá, a rada sa s nimi podelí práve s núdznymi, ktorí napríklad prišli o práce v dôsledku pandémie.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…