Primárka z galantskej nemocnice čerpá energiu pri hre na klavíri. Dojemné video vás chytí za srdce
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Primárka z galantskej nemocnice čerpá energiu pri hre na klavíri. Dojemné video vás chytí za srdce

Počas druhej vlny pandémie si kúpila na oddelenie klavír. Počas hrania sa odosobní a načerpá novú energiu, ktorá je nevyhnutná pri starostlivosti o najkritickejších covid pacientov na umelej pľúcnej ventilácii. 

Dagmar Bodáková, primárka oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny nemocnice Svet zdravia Galanta, má vyštudované štyri ročníky konzervatória, no dala prednosť medicíne.  — Foto: Reprofoto Facebook/Nemocnice Svet zdravia

GALANTA 3. februára - Galantská nemocnica poskytuje od 7. januára zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením covid-19. Dagmar Bodáková, primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny nemocnice Svet zdravia Galanta, čerpá energiu pri hre na klavíri. Dojemné video vás chytí za srdce. 

Pre záchranu pacientov robia všetko, čo je v ich silách

V nemocnici Svet zdravia Galanta bolo od spustenia do červeného covidového režimu hospitalizovaných viac ako 500 pacientov s koronavírusom, informuje sieť nemocníc na sociálnej sieti

Zdravotníci robia pre záchranu pacientov všetko, čo je v ich silách, dokonca im venujú svoj voľný čas, aby zachránili ich životy. Ich každodenné nasadenie je náročné nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Počas hrania načerpá novú energiu 

Dagmar Bodáková, primárka Oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny nemocnice Svet zdravia Galanta, má vyštudované štyri ročníky konzervatória, no prednosť dala medicíne. 

Počas druhej vlny pandémie si na oddelenie kúpila nový klavír, keďže od leta nemala normálny voľný deň. „Hranie na klavíri pre ňu predstavuje reset v najťažších chvíľach. Počas hrania sa odosobní a načerpá novú energiu nevyhnutnú pri starostlivosti o najkritickejších covid pacientov na umelej pľúcnej ventilácii,“ informuje sieť nemocníc Svet zdravia na Facebooku

Primárka objasnila, že covid-19 ju naučil smútiť. „Keď mi je veľmi ťažko a smutno, sadnem si ku klavíru a hrám, pretože tam odvediem svoj smútok,“ dodala vo videu, ktoré zverejnili Nemocnice Svet zdravia.

Vložený príspevok z Facebooku: https://www.facebook.com/NemocniceSvetzdravia/posts/1059857627847755

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…