Talianske šprintérske eso Petacchi končí na Tour de France

Spoločne s talianskym cyklistom sa na štart piatkovej etapy nepostaví ani Robert Gesink.

LA TOUSSUIRE 13. júla - Pre holandského cyklistu Roberta Gesinka i Taliana Alessandra Petacchiho sa preteky Tour de France skončili po jedenástej etape a v piatok už na štart nenastúpia.

Končia však z rozdielnych príčin. Gesink, ktorý bol v roku 2010 piaty, mal v úvode Tour pád a odvtedy pociťoval veľké bolesti v oblasti rebier.

Po etape z Albertville k stanici lanovky La Toussuire, v ktorej zaostal za najlepšími pol hodiny, oznámil jeho tím Rabobank, že na pretekoch končí. Gesink bol vo výsledkovej listine na celkovom 67. mieste.

"Keď som sa snažil zhlboka nadýchnuť, pociťoval som veľké bolesti. Okolo rebier mám naozaj veľké bolesti. Ak by som pokračoval, môjmu telu by to vôbec nepomohlo," povedal Gesink. Rabobank už skôr prišiel aj o austrálskeho šprintéra Marka Renshawa i Holanďana Baukeho Mollemu.

Talianske šprintérske eso Petacchi zasa vo štvrtok neprišiel do cieľa v stanovenom časovom limite. Víťaz etáp na všetkých troch podujatiach Grand Tour spadol v zjazde z Croix de Fer asi 50 km pred cieľom. Podľa stanoviska tímu si pravdepodobne zlomil rebrá. "V piatok sa vráti do Talianska a podrobí sa ďalším vyšetreniam. Pravdepodobne má zlomené rebrá," píše sa v stanovisku tímu Lampre.