Loginov vyhral vytrvalostné preteky v Anterselve, J. T. Bö na čele poradia

Alexander Loginov
Alexander Loginov — Foto: TASR/AP

Na strelnici predviedol ruský biatlonista bezchybný výkon a do cieľa prišiel v čase 48:41,8 min.

Anterselva 22. januára (TASR) - Ruský biatlonista Alexander Loginov vyhral piatkové vytrvalostné preteky na 20 km v rámci 7. kola Svetového pohára v talianskej Anterselve. Na strelnici predviedol bezchybný výkon a do cieľa prišiel v čase 48:41,8 min.

Druhý skončil s takmer minútovým mankom Nór Sturla Holm Laegreid a tretí bol Francúz Quentin Fillon Maillet, obaja minuli dva terče. Z trojice Slovákov bol najvyššie na 79. mieste Tomáš Hasilla.

V Anterselve sa mu darí

Loginov potvrdil, že sa mu v talianskom stredisku darí, vlani si tam počas majstrovstiev sveta vybojoval zlato v šprinte a bronz v stíhačke. V piatok si pripísal len druhé víťazstvo vo Svetovom pohári v kariére, predtým sa tešil v januári 2019 v šprinte v Oberhofe.

Dvadsaťosemročný ruský reprezentant si v rokoch 2014 až 2016 odpykal dvojročný trest za doping. "Doteraz to bola pre mňa ťažká sezóna, dlhý čas som nevedel nájsť moju najlepšiu formu, ale som šťastný, že sa mi to dnes podarilo," povedal víťaz.

Veľký náskok

V piatok vyťažil z výborného streleckého výkonu, keď na štyroch položkách neminul ani jeden z dvadsiatich terčov a predviedol aj kvalitný beh. Do cieľa prišiel s veľkým náskokom pred ostatnými pretekármi. Druhý Laegreid zaostal o 58,5 sekundy, tretí Fillon Maillet stratil minútu a desať sekúnd.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.