Rybačka a plnohodnotný relax
Inzercia
Inzercia

Rybačka a plnohodnotný relax

Potrebujete sa zbaviť napätia a stresu? Rybačka dokáže poskytnúť aktívny oddych, zharmonizovať emócie, skvelo uvoľniť telo i myseľ. Nie náhodou mnohí považujú rybolov za vynikajúcu formu trávenia voľného času, ktorá dožičí plnohodnotný relax.   

Rybačka lieči stres bez liekov, do života prináša ticho a pokoj. — Foto: Dreamstime.com, Pexels / K. Archibald

Žijeme v uponáhľanej dobe. Máme veľa možností na sebarealizáciu, no sme pod časovým tlakom. Pracovné nároky sa vo väčšine zamestnaní stupňujú, čím sa zvyšuje aj záťaž a zodpovednosť. Niet divu, že mnohí ľudia pociťujú stres, ktorý potrebujú vyvážiť relaxom. Viete ako možno liečiť stres bez liekov? Tak, ako sa uvoľní telo a myseľ pri prechádzke prírodou či pri športovaní, tak sa uľaví človeku aj vďaka rybárčeniu. Rybolov si získava stále viac priaznivcov, ktorí milujú prírodu, vodu, vodné živočíchy, ticho a pokoj.   

Posedenie pri jazere 

V našich sladkovodných jazerách sa dobre darí mnohým druhom rýb. Od kaprov a úhorov, cez hlavátky a šťuky, až po zubáče a sumce. Najmä jazerá v nižších polohách sú na vegetáciu bohaté, preto sa v nich vyskytuje aj oveľa viac živočíchov.

Ryby je možné chytať za každého počasia. Aj v zimnom období sa používajú tradičné rybárske potreby - prút, navijak, háčik, stojan na udice, sieťka a signalizátor. V zime sa menia len nástrahy. Rybolov patrí medzi hobby, ktoré si nachádza stále viac priaznivcov aj v ženskej populácii. Nie je nič neobvyklé, keď na brehu jazera vidieť rybárčiť manželské páry či celé rodiny. Posedenie pri jazere a trávenie voľného času v prírode má liečebné účinky na telo i dušu.  

Ryby môžete chytať v každom ročnom období. Aj v zime sa používajú tradičné rybárske potreby - prút, navijak, háčik, stojan na udice, sieťka a signalizátor. V zime sa menia len nástrahy.
Rybolov sa teší čoraz väčšej obľube aj u žien. Môže byť krásnym spoločným zážitkom pre celé rodiny. Foto: Unsplash / B. Wilkins

V každom počasí 

Rybačka pri ktoromkoľvek jazere môže byť krásna v každom ročnom období, len je potrebné sa na ňu dobre pripraviť a vziať si so sebou všetko dôležité, čo sa jedla, nápojov či šatstva týka. Každý rybár a rybárka v zime potrebuje pohodlné teplé odevy, ktoré sú nepremokavé. Odevy odolné voči vode, vetru i mrazu. Dobré je, ak sa hrubé zimné bundy doplnia o nákrčník a ak hrejivá čiapka poskytne dostatok tepla aj v nízkych teplotách. Pod nohavice sú vhodné pančuchy či nike legíny a zabudnúť netreba ani na funkčné ponožky.

Rybačka bez kvalitnej obuvi je v zime nereálna. Obuv rybára musí byť pevná a nepremokavá. Má mať zosilnenú špičku a pätu, nešmykľavú podrážku a jazyk by mal byť umiestnený po celej dĺžke, aby zabránil prenikaniu vody dovnútra.

Aj v chladnom období je možné na brehu jazera pri rybolove plnohodnotne relaxovať, zharmonizovať svoje telo i myseľ. Je všeobecne známe, že chronický stres zvyšuje riziko vzniku srdcových ochorení, duševných ochorení, chorôb tráviaceho a imunitného systému. Rybačka lieči stres bez liekov, do života prináša ticho a pokoj.                          

 

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.