Rybačka a plnohodnotný relax
Inzercia
Inzercia

Rybačka a plnohodnotný relax

Potrebujete sa zbaviť napätia a stresu? Rybačka dokáže poskytnúť aktívny oddych, zharmonizovať emócie, skvelo uvoľniť telo i myseľ. Nie náhodou mnohí považujú rybolov za vynikajúcu formu trávenia voľného času, ktorá dožičí plnohodnotný relax.   

Rybačka lieči stres bez liekov, do života prináša ticho a pokoj. — Foto: Dreamstime.com, Pexels / K. Archibald

Žijeme v uponáhľanej dobe. Máme veľa možností na sebarealizáciu, no sme pod časovým tlakom. Pracovné nároky sa vo väčšine zamestnaní stupňujú, čím sa zvyšuje aj záťaž a zodpovednosť. Niet divu, že mnohí ľudia pociťujú stres, ktorý potrebujú vyvážiť relaxom. Viete ako možno liečiť stres bez liekov? Tak, ako sa uvoľní telo a myseľ pri prechádzke prírodou či pri športovaní, tak sa uľaví človeku aj vďaka rybárčeniu. Rybolov si získava stále viac priaznivcov, ktorí milujú prírodu, vodu, vodné živočíchy, ticho a pokoj.   

Posedenie pri jazere 

V našich sladkovodných jazerách sa dobre darí mnohým druhom rýb. Od kaprov a úhorov, cez hlavátky a šťuky, až po zubáče a sumce. Najmä jazerá v nižších polohách sú na vegetáciu bohaté, preto sa v nich vyskytuje aj oveľa viac živočíchov.

Ryby je možné chytať za každého počasia. Aj v zimnom období sa používajú tradičné rybárske potreby - prút, navijak, háčik, stojan na udice, sieťka a signalizátor. V zime sa menia len nástrahy. Rybolov patrí medzi hobby, ktoré si nachádza stále viac priaznivcov aj v ženskej populácii. Nie je nič neobvyklé, keď na brehu jazera vidieť rybárčiť manželské páry či celé rodiny. Posedenie pri jazere a trávenie voľného času v prírode má liečebné účinky na telo i dušu.  

Ryby môžete chytať v každom ročnom období. Aj v zime sa používajú tradičné rybárske potreby - prút, navijak, háčik, stojan na udice, sieťka a signalizátor. V zime sa menia len nástrahy.
Rybolov sa teší čoraz väčšej obľube aj u žien. Môže byť krásnym spoločným zážitkom pre celé rodiny. Foto: Unsplash / B. Wilkins

V každom počasí 

Rybačka pri ktoromkoľvek jazere môže byť krásna v každom ročnom období, len je potrebné sa na ňu dobre pripraviť a vziať si so sebou všetko dôležité, čo sa jedla, nápojov či šatstva týka. Každý rybár a rybárka v zime potrebuje pohodlné teplé odevy, ktoré sú nepremokavé. Odevy odolné voči vode, vetru i mrazu. Dobré je, ak sa hrubé zimné bundy doplnia o nákrčník a ak hrejivá čiapka poskytne dostatok tepla aj v nízkych teplotách. Pod nohavice sú vhodné pančuchy či nike legíny a zabudnúť netreba ani na funkčné ponožky.

Rybačka bez kvalitnej obuvi je v zime nereálna. Obuv rybára musí byť pevná a nepremokavá. Má mať zosilnenú špičku a pätu, nešmykľavú podrážku a jazyk by mal byť umiestnený po celej dĺžke, aby zabránil prenikaniu vody dovnútra.

Aj v chladnom období je možné na brehu jazera pri rybolove plnohodnotne relaxovať, zharmonizovať svoje telo i myseľ. Je všeobecne známe, že chronický stres zvyšuje riziko vzniku srdcových ochorení, duševných ochorení, chorôb tráviaceho a imunitného systému. Rybačka lieči stres bez liekov, do života prináša ticho a pokoj.                          

 

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…