Manchester United zdolal Fulham a je na čele Premier League

Hráč Manchestru United Paul Pogba
Hráč Manchestru United Paul Pogba — Foto: TASR/AP

O víťazstvo United sa postarali Edinson Cavani a Paul Pogba.

Londýn 20. januára (TASR) - Futbalisti Manchestru United sú na čele tabuľky anglickej Premier League po stredajšom triumfe v dueli 18. kola na ihrisku Fulhamu 2:1.

O víťazstvo United sa postarali Edinson Cavani a Paul Pogba. Fulham viedol od 5. minúty, keď sa presadil Ademola Lookman, no Cavani ešte do prestávky vyrovnal a Pogba výstavnou strelou spoza šestnástky rozhodol v 65. minúte o zisku troch bodov pre favorita.

Slovenský brankár Marek Rodák sedel na lavičke Fulhamu. United vedú tabuľku s dvojbodovým náskokom pred Manchestrom City a Leicestrom, City majú zápas k dobru. City zvíťazili v stredajšej dohrávke 1. kola nad Aston Villou 2:0.

Zaznamenali šiesty triumf za sebou, celkovo neprehrali po desiaty raz v sérii a stratili v tomto období iba štyri body. Aston Villa vzdorovala favoritovi do 79. minúty, keď otvoril skóre Bernardo Silva. Poistku pridal v závere riadneho hracieho času Ilkay Gündogan, ktorý premenil jedenástku. Hostia mali od 81. minúty vylúčeného trénera Deana Smitha.

Premier League - streda

Dohrávka 1. kola:

Manchester City - Aston Villa 2:0 (0:0)

Góly: 79. B. Silva, 89. Gündogan (z 11 m), ČK: 81. Smith (Aston Villa) mimo ihriska