Ibrahimovič zariadil výhru nad Cagliari, AC vedie o 3 body pred Interom

Radosť hráčov AC Milána na čele so Zlatanom Ibrahimovičom (v popredí)
Radosť hráčov AC Milána na čele so Zlatanom Ibrahimovičom (v popredí) — Foto: TASR/AP

Rím 18. januára (TASR) - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v pondelňajšom zápase 18. kola talianskej Serie A na pôde Cagliari 2:0 a na čele tabuľky majú trojbodový náskok pred mestským rivalom Interom.

O oba góly favorita sa postaral švédsky kanonier Zlatan Ibrahimovič. AC poslal do vedenia už v 7. minúte, keď premenil penaltu a krátko po zmene strán pridal svoj dvanásty ligový gól v prebiehajúcej sezóne.

Milánčania si postrážili náskok aj napriek vylúčeniu Alexisa Saelemaekersa, ktorý videl v 74. minúte druhú žltú kartu. Belgický stredopoliar prišiel na ihrisko z lavičky a vydržal na ňom iba osem minút.