MS v hádzanej: Francúzsko, Švédsko a Portugalsko postúpili bez straty bodu

Momentka zo zápasu Francúzsko - Švajčiarsko
Momentka zo zápasu Francúzsko - Švajčiarsko — Foto: Facebook/International Handball Federation - IHF

Hádzanári Francúzska zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta v Egypte a vyhrali E-skupinu.

Kahira 18. januára (TASR) - Hádzanári Francúzska zvíťazili aj vo svojom treťom zápase na majstrovstvách sveta v Egypte a vyhrali E-skupinu. Rekordéri v počte titulov sa však v pondelňajšom stretnutí natrápili so Švajčiarskom a zdolali ho len o bod 25:24.

Helvéti sa dostali na MS prvýkrát po takmer 26 rokoch a to ako náhradníci za USA, ktoré muselo odrieknuť účasť pre vysoký počet nakazených koronavírusom. Po polčase bolo skóre duelu 14:14 a vyrovnaný duel pokračoval až do posledných minút, no z víťazstva sa nakoniec tešili favoriti. Spolu s Francúzmi postúpili zo skupiny aj Nóri a Švajčiari.

Kto ešte postúpil?

Bez straty bodu prešli G-skupinou hráči Švédska, ktorí v pondelok zdolali hostiteľov z Egypta taktiež len o bod 24:23. Spolu so severanmi postúpili zo skupiny do ďalšej fázy aj domáci reprezentanti a z tretieho miesta Severné Macedónsko, ktoré na turnaji nahradilo Česko.

F-skupinu vyhrali Portugalci po triumfe nad Alžírskom 26:19. Ďalej ide aj ich pondelňajší súper a Island. Z H-skupiny postúpili Rusko, Slovinsko a Bielorusko. Z ôsmich štvorčlenných základných skupín postúpili prvé tri tímy do hlavnej fázy, kde si prenesú výsledky vzájomných zápasov.