Dominika Cibulková už pomáha v prvej línii. Pozrite si prvé zábery
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Dominika Cibulková už pomáha v prvej línii. Pozrite si prvé zábery

Bývalá tenistka pomáha počas testovania na ochorenie covid-19 na mobilnom odberovom mieste v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave.

Na snímke bývalá tenistka Dominika Cibulková pomáha počas testovania na ochorenie covid-19 na mobilnom odberovom mieste. — Foto: TASR - Jaroslav Novák

BRATISLAVA 19. januára - Dominiku Cibulkovú prednostne zaočkovali proti ochoreniu covid-19 v Univerzitnej nemocnici Bratislava na Kramároch po tom, ako ju do oficiálneho zoznamu samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra, informovala TASR.

Pomáha na mobilnom odberovom mieste

Po medializácii prípadu reagovala, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila. Na sociálnych sieťach sa neraz ospravedlnila. „Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už ministerstvo zdravotníctva kontaktovala,“ uviedla Dominika Cibulková na sociálnej sieti 12. januára. 

Rezort zdravotníctva privítal, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. „Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie covid-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane,“ komentovala pre TASR hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová a dodala, že bývalá tenistka by tak mala podporiť dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s týmto ochorením.

Dominika Cibulková od dnešného rána pomáha počas testovania na ochorenie covid-19 na mobilnom odberovom mieste v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave. „Šport ma naučil, že keď sa urobí nejaká chyba, treba sa jej postaviť čelom. Práve preto som prijala výzvu ministerstva zdravotníctva, aby som aspoň takto podporila zdravotníkov,“ dodala Dominika Cibulková na Facebooku.

Pomáha v ochrannom obleku počas testovania na ochorenie covid-19. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Rezort zdravotníctva privítal, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Bývalá tenistka na mobilnom odberovom mieste. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Dominika Navara Cibulková (vľavo) v ochrannom obleku pomáha počas testovania na ochorenie covid-19. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Dominika pomáha na mobilnom odberovom mieste v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Každá pomoc sa počíta. — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Na snímke bývalá tenistka (vľavo). — Foto: TASR - Jaroslav Novák
Prvé zábery z NÚDCH v Bratislave. — Foto: TASR - Jaroslav Novák

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…