Sima Martausová: Čo ma naučil rok 2020? Nebol ľahký, ale dobrý. Preveril vzťahy, znova som vďačná za maličkosti
TASR
TASR

Sima Martausová: Čo ma naučil rok 2020? Nebol ľahký, ale dobrý. Preveril vzťahy, znova som vďačná za maličkosti

V decembri minulého roka vydala speváčka šiesty štúdiový album, ktorému dala názov Oslobodená.

Speváčka Sima Martausová — Foto: Instagram - simamartausova / gramo_gramik

Bratislava 18. januára (TASR) – Speváčka a skladateľka Sima Martausová sa už sedem rokov nesie na vlne úspechu. Rodáčka z Považskej Bystrice vydala v júni 2013 album Dobrý deň, to som ja, za ktorý získala dvojnásobnú platinovú platňu aj cenu objav roka.

Patrí jej aj ocenenie ZAI ako speváčka za roky 2017 a 2018, za album Len tak sa stíšim získala 9. Krištáľové krídlo v kategórii populárna hudba za rok 2019, patrí jej aj televízne ocenenie OTO za rok 2019 v kategórii speváčka. V decembri minulého roka vydala šiesty štúdiový album, ktorému dala názov Oslobodená.

Výnimočný album

„Tento album je pre mňa výnimočný najmä preto, že sa na ňom podieľalo mnoho mojich blízkych priateľov, umelcov, ktorých si vážim nielen umelecky, ale aj ľudsky. Pozvala som si do spolupráce rôznych hostí, kamarátky, ktoré krásne spievajú a hrajú, kvarteto Proxima, Slovenských Symfonikov, cimbalistu Marcela Komendanta alebo experta na dychové nástroje Mareka Pastírika, aj mnoho iných. Z tohto dôvodu je podľa mňa celé dielo pestré a zaujímavé. V porovnaní s ostatnými albumami je tento album asi najviac obohatený o hostí. Iné albumy sme nahrávali viac-menej akusticky, live a počas nahrávania Oslobodenej sme mali čas venovať sa aj rôznym nápadom na aranžmány, skúškam so symfonickým orchestrom a hosťami," uviedla speváčka pre TASR.

Od vydania nového albumu už prešiel viac ako mesiac, čo je dosť času na zhodnotenie ohlasov poslucháčov a fanúšikov. „Zatiaľ mám naň krásne ohlasy. Som vďačná a šťastná, že tento album ľudí potešil a že si na ňom našli svoje obľúbené piesne, ktoré sa im páčia. Chcela som ho vydať do Vianoc preto, lebo som chcela dať našim fanúšikom taký malý vianočný darček aspoň takto na diaľku a zároveň som s nimi chcela aspoň takýmto spôsobom byť,“ dodala Sima.

Uplynulý rok 2020 poznačila na všetky životné aj umelecké strany pandémia nového koronavírusu. „Rok 2020 nebol ľahký, ale bol dobrý. Preveril naše hodnoty, vzťahy, upriamil nás na to, že tu nie sme večne a mňa osobne ešte viacej upriamil na nebo a Stvoriteľa, ktorý mi pomáha aj v ťažkých časoch. Vďaka pandémii som si mohla uvedomiť nanovo, ako môžem byť vďačná za maličkosti, za ozajstné priateľstvá," doplnila pre TASR úspešná interpretka.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…