Washington s Chárom a Pánikom opäť zdolal Buffalo, víťazný debut Vaněčka

— Foto: TASR/AP

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom zvíťazili aj vo svojom druhom zápase v novej sezóne NHL, v noci na sobotu zdolali doma Chicago 5:2.

New York 16. januára (TASR) - Tampa sa stala štvrtým obhajcom trofeje za uplynulých 30 rokov, ktorý v prvých dvoch zápasoch ročníka strelil minimálne desať gólov. "Blesky" si v druhej tretine vypracovali trojgólový náskok, ktorí dokázali hostia ešte do prestávky skresať na rozdiel jedného gólu, no domáci nedopustili ďalšie zdramatizovanie a v tretej časti poistili svoj triumf ešte dvomi zásahmi. Kapitán Steven Stamkos, Ondřej Palát, Yanni Gourde a Blake Coleman sa na výhre podieľali zhodne gólom a asistenciou. Ruský brankár Andrej Vasilevskij prispel k víťazstvu 35 úspešnými zákorkmi. „Bol to z našej strany ešte lepší výkon ako v prvom stretnutí. Máme na čom ďalej stavať,“ povedal autor víťazného gólu Tampy Coleman. Černák odohral 21 minút, pripísal si štyri strely a dva plusové body.

Uspel aj Washington so Zdenom Chárom a Richardom Pánikom, Capitals triumfovali na ľade Buffala tesne 2:1. Súpera tak zdolali aj druhýkrát po úvodnom víťazstve 6:4. Na gól Jakuba Vránu dokázali ešte Sabres odpovedať zásluhou fínskeho beka Rasmusa Ristolainena, no hosťom vrátil v 48. minúte vedenie Tom Wilson a to si už udržali až do konca. Oporou Capitals bol mladý český brankár Vítek Vaněček, ktorý vo svojom premiérovom štarte v NHL inkasoval iba raz. Predviedol 30 úspešných zákrokov. „Splnil sa mi veľký sen. Som veľmi rád, že sme tento zápas vyhrali,“ tešil sa Vaněček, ktorému počas interview spoluhráč Wilson zamazal tvár ručníkom plným krémom na holenie. Slovenský obranca Zdeno Chára aj v druhom tohtosezónnom vystúpení odohral cez 20 minút, prezentoval sa tromi strelami, dvomi bodyčekmi, zaznamenal aj jednu plusku a dve trestné minúty. Jeho krajan Richard Pánik počas 12 a pol minúty rozdal až štyri bodyčeky.

O druhý hetrik sezóny sa postaral Travis Konecny, ktorý tromi gólmi a jednou asistenciou doviedol Philadelphiu k víťazstvu 5:2 nad Pittsburghom.

Colorado odplatilo St. Louis úvodnú prehru (1:4) aj s úrokmi, keď doma deklasovalo Blues 8:0. Kapitán Avalanche Gabriel Landeskog prispel k výhre dvomi gólmi a dosiahol hranicu 200. presných zásahov v profiligovej kariére. Nathan MacKinnon dal dva góly a raz asistoval, Nazem Kadri a Mikko Rantanen mali zhodne bilanciu 1+1, pričom Rantanen strelil svoj jubilejný 100. gól v NHL.

Buffalo - Washington 1:2, Philadelphia - Pittsburgh 5:2, Tampa Bay - Chicago 5:2, Ottawa - Toronto 5:3, Colorado - St. Louis 8:0