Do štvrťfinále Talianskeho pohára sa prebojovali Neapol, Inter aj Juventus

Na snímke švédsky stredopoliar Juventusu Dejan Kulusevski oslavuje so spoluhráčmi gól do siete Janova — Foto: TASR/AP

Inter v boji o semifinále nastúpi proti mestskému rivalovi AC.

Rím 13. januára (TASR) - Futbalisti Interu Miláno v zostave so slovenským reprezentantom Milanom Škriniarom sa prebojovali do štvrťfinále Talianskeho pohára. V osemfinálovom dueli zvíťazili na pôde Fiorentiny 2:1 po predĺžení.

O triumfe „nerazzurri“ rozhodol v 119. minúte striedajúci belgický kanonier Romelu Lukaku. Škriniar bol na ihrisku do 61. minúty, v závere prvého polčasu dostal žltú kartu. Inter v boji o semifinále nastúpi proti mestskému rivalovi AC.

Medzi elitnú osmičku postúpil aj obhajca trofeje SSC Neapol vďaka víťazstvu 3:2 nad druholigovým Empoli. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka hral za domácich do 70. minúty.

Juventus Turín postúpil do štvrťfinále cez FC Janov až po predĺžení, pod triumf 3:2 sa gólovo podpísali Dejan Kuluševski, Alvaro Morata a Hamza Rafia. Kanonier Cristiano Ronaldo naskočil za domácich do hry až v 88. minúte.