Zázračná zmena vašej kuchyne
Inzercia
Inzercia

Zázračná zmena vašej kuchyne

Pravidelný „reštauračný“ servis pre celú rodinu zvyšuje naše nároky na spotrebiče a kuchynské pomôcky. Ak potrebujete sprehľadniť proces varenia, alebo túžite po zmene, ktorá vám neobráti naruby celú kuchyňu, vstavané spotrebiče to dokážu.

Rodičia detí nepotrebujú pri tejto fotografii veľa slov. Varenie je počas home officu náročné, preto vzrastajú aj naše nároky na vybavenie kuchyne. — Foto: Pexels / A. Piacquadio, R. Asmussen

BRATISLAVA 14. januára - Možno potrebujete viac vzduchu, svetla či priestoru. Alebo túžite po väčšej ľahkosti a radosti pri varení či viditeľnejšom poriadku. Prípadne len potrebujete zmeniť to, čo vám roky slúžilo.

Vstavané spotrebiče, ktorými nahradíte tie, ktoré už dokonale neslúžia, dodajú vašej kuchyni nový šmrnc bez toho, aby ste ju museli doslova postaviť hore nohami.  

Výhody vstavanej chladničky 

Okamžitú viditeľnú zmenu v podobe novej harmónie vám prinesie do kuchyne vstavaná chladnička. Hoci sa vstavaná chladnička ideálne hodí k minimalistickému dizajnu, môžete ňou kedykoľvek nahradiť aj tú doterajšiu, voľne stojacu. Dá sa jednoducho umiestniť v priestore, dôležité je akurát, aby nadväzovala na niektorú zo skriniek v kuchyni. Len tak vytvorí jednotný celok so zvyškom kuchyne.  

Pri sporáku trávime viac času ako kedysi. Vstavené spotrebiče nám pomôžu udržiavať priestor vzdušnejší a čistejší.
Pri sporáku trávime viac času ako kedysi. Vstavané spotrebiče nám pomôžu udržiavať priestor vzdušnejší a čistejší. Foto: Pexels / E. Zhu, K. Grabowska

Na výber máte množstvo variantov vstavaných chladničiek s mrazničkou alebo vstavaných chladničiek. V prípade výmeny opotrebovaného či nefunkčného spotrebiča za nový môžete u väčšiny rátať s efektívnou energetickou triedou A, ktorá vám zaistí výraznú úsporu finančných prostriedkov.

Moderné vstavané chladničky sú vybavené rôznymi zaujímavými funkciami navyše.

Napríklad systémom automatického odmrazovania alebo Free store, ktorý vďaka rovnomernej ventilačnej distribúcii čerstvého vzduchu udržiava jedlo čerstvé v ktorejkoľvek časti chladničky. 

Oceníte aj funkciu Holiday, ktorá chráni chladničku proti plesniam, pachom a znižuje jej spotrebu počas doby, keď odídete na čas preč. 

Moderné vstavané chladničky majú v porovnaní so staršími modelmi výnimočne tichý chod (s hlučnosťou iba 39 dB). 

V prípade, že premýšľate nad výmenou umývačky alebo chladničky, aktuálne vstavené modely vás potešia praktickými funkciami aj tichšou prevádzkou.
V prípade, že premýšľate nad výmenou umývačky alebo chladničky, aktuálne vstavané modely vás potešia praktickými funkciami aj tichšou prevádzkou. Foto: Pexels

Praktická vstavaná umývačka

Aj vstavaná umývačka zabezpečí vašej kuchyni jednotný elegantný punc. V prípade aktuálnych modelov sa môžete tešiť na množstvo nových praktických funkcií – kvalitné energetické triedy, široký výber programov, z ktorých si zvolíte najvhodnejší v daný čas. Mnohé vstavené umývačky sú vybavené špeciálnou funkciou AquaStop, ktorá zaistí, že aj v prípade poruchy umývačka nevytečie a vy tak nevytopíte seba ani suseda.

Inteligentné vstavané umývačky pracujú s optimálnym množstvom vody, čím dokážu významne šetriť náklady. Funkcia Odložený štart umožní naplánovať si začiatok a koniec cyklu presne podľa vašej potreby.  

Aj malá zmena v podobe výmeny starého spotrebiča za nový, výkonnejší, funkčnejší, vám dodá novú radosť, ušetrí čas aj finančné prostriedky.
Aj malá zmena v podobe výmeny starého spotrebiča za nový, výkonnejší, funkčnejší, vám dodá novú radosť, ušetrí čas aj finančné prostriedky. Foto: Pexels

Štýlové vstavané mikrovlnné rúry

Aj vstavaná mikrovlnka prešla za ostatné roky obrovským prerodom. Z pomocníka určeného prioritne na zohrievanie obeda či večere, sa stal plnohodnotný a multifunkčný člen vašej kuchyne.

Okrem štandardných funkcií ohrievania, rozmrazovania, grilovania, môžete využívať jednoduché programy na prípravu zemiakov, rýb, popcornu, pizze či kurčaťa.

Ak sa rozhodujete pre novú mikrovlnnú rúru, premyslite si najskôr, aké hlavné kritériá by mala spĺňať a na čo ju budete využívať najčastejšie.

Vstavané mikrovlnné rúry sa štandardne vyrábajú s objemom od 14 do 40 l. Závisí od počtu ľudí, pre ktorých varíte a typov jedál, ktoré dáte vašej novej mikrovlnnej rúre na starosť. Pre jednoduchý ohrev porcie jedla stačí kapacita 14 litrov.

Ak premýšľate nad novým vstavaným spotrebičom, typ modelu je dobré si premyslieť. Vyberte si ten, ktorý skutočne splní vaše želania. Nie ten, ktorého funkcie budete využívať iba na tretinu. Foto: Pexels / T. King

Jednoduché mikrovlnky sú určené na chvíle, keď potrebujete jedlo ohriať alebo rozmraziť. Ak by ste radi využívali svojho nového pomocníka skutočne naplno, oplatí sa investovať do modelu, ktorý vám umožní grilovanie aj pečenie.

Navyše, pri kúpe novej vstavanej umývačky si môžete zvoliť prémiovú dopravu s vynáškou, inštaláciou a odvozom a ekologickou likvidáciou starého spotrebiča.

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…