Rozkladacia pohovka: vaša oáza vytúženého pokoja
Inzercia
Inzercia

Rozkladacia pohovka: vaša oáza vytúženého pokoja

Rozkladacie pohovky ocenia nielen majitelia malých bytov a garsoniér. V čase, keď v domácnostiach potrebuje každý z nás svoje vlastné miesto na oddych a na relax, môže vaša nová pohovka plniť aj funkciu oázy pokoja.

Vlastný priestor a aktivita, pri ktorej zaručenie vypneme. Aj to je cesta, ako prežiť náročné obdobie home officu v bezpečí. — Foto: Pexels / A. Shuraeva

SLOVENSKO 14. januára - Potreba vlastného miesta či kútika, kam sa môžeme nerušene schovať, relaxovať, čítať, premýšľať nebola v našich domovoch asi nikdy taká aktuálna ako dnes. Práca z domu a kuchyňa, o ktorú sa delíme s deťmi počas online výučby, potrebu kvalitného oddychu výrazne zvýšila.  

Následky stresu, ktorý počas home officov môžeme pociťovať výraznejšie ako kedysi, môžu byť v období epidémie nepríjemný spoločník. Bolesti hlavy a únava, tlaky na hrudi, „oťapenie“, zhoršený spánok, slabšia koncentrácia, rozrušenie či zvýšená precitlivenosť aj na tie najnevinnejšie podnety.

Praktické a rozmerovo nenáročné pohovky sú ideálne do malých bytov a priestorov. Ich kompaktnosť však umožňuje doplniť pohovku aj do zariadeného priestoru.
Praktické a rozmerovo nenáročné pohovky sú ideálne do malých bytov a priestorov. Ich kompaktnosť však umožňuje doplniť pohovku aj do zariadeného priestoru. Foto: Pexels / A. Picquadio, J. Borba

Okrem pohybu, kvalitnej stravy a spánku potrebujeme denne venovať aspoň malú chvíľu oddychu. Ideálne na malom ostrovčeku pokoja, ktorý sa v bytoch spája často so sedačkou alebo pohovkou.

Šikovná rozkladacia pohovka

Hoci je pohovka ideálna do menších bytov, garsoniér a menej rozľahlých priestorov, vďaka kompaktnej veľkosti ju môžete vtesnať už aj do zariadenej miestnosti.

V kombinácii s dekoračnými vankúšmi si tak jednoducho a pri nízkych nákladoch vytvoríte doma oázu pokoja. Pohovky maximálne šetria priestorom, a tak môže byť vaša nová pohovka hlavnou hrdinkou vašej garsónky či vlastným malým „kúskom“ pre seba.

Nákup nábytku cez internet je už dnes rýchly a nenáročný. Vďaka potrebným informáciám a svižnej doprave si viete zmeny v domácnosti realizovať neporovnateľne ľahšie ako kedysi.
Nákup nábytku vrátane pohovky cez internet je už dnes rýchly a nenáročný. Vďaka potrebným informáciám a svižnej doprave si viete zmeny v domácnosti realizovať neporovnateľne ľahšie ako kedysi. Foto: OKAY nábytok

Výhodou pohoviek v porovnaní so sedacími súpravami je nízka cena a flexibilné umiestnenie v rámci priestoru. Navyše, rozkladacia pohovka už dnes vďaka odolným roštom, integrovaným matracom a použitým materiálom poskytuje kvalitnú alternatívu na občasné aj pravidelné spanie.

A vďaka úložnému priestoru môžete v pohovke ukryť všetko, na čo ste nenašli miesto.

Moderné rozkladacie pohovky sú vďaka kvalitnému roštu a integrovanému matracu už vhodnou voľbou aj na dlhodobé využívanie ako postele.
Moderné rozkladacie pohovky sú vďaka kvalitnému roštu a integrovanému matracu už vhodnou voľbou aj na dlhodobé využívanie ako postele. Foto: Pexels / Cottonbro, K. Chernaya

Dizajnový vankúš: najrýchlejší dizajnér

Dekoračné vankúše sú ideálnym bytovým doplnkom, ktorý dokáže skrášliť atmosféru domova nenákladne a navyše bleskovo. V prípade, že vás inšpiruje častá zmena prostredia, môžete si vybrať viaceré sety vankúšov a raz za pár mesiacov ich vymeniť.

Elegantnú sériu môže na čas nahradiť svieža a hravá verzia, ktorá dodá vašej sedačke a celej obývačke novú energiu a radostný punc.

Ak potrebujete rýchlu a nenáročnú zmenu celkového priestoru, pomôžu vám dizajnové a dekoračné vankúše.
Ak potrebujete rýchlu a nenáročnú zmenu celkového priestoru, pomôžu vám dizajnové a dekoračné vankúše. Foto: OKAY nábytok

Navyše, kvalitné dekoračné vankúše sú vyplnené jemnou a prispôsobivou PUR penou. Slúžia tak nielen na denný odpočinok, kedykoľvek sa na chvíľu „natiahnete“ na sedačku, môžete ich využiť aj na spanie ako plnohodnotné vankúše.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…