Dominika Cibulková k očkovaniu: Chcem využiť ponuku ministerstva a pomôcť v prvej línii
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Dominika Cibulková k očkovaniu: Chcem využiť ponuku ministerstva a pomôcť v prvej línii

Sama tvrdí, že došlo k situácii, ktorú už nevráti späť, no ponúka svoju pomoc. Chce využiť ponuku ministerstva zdravotníctva. 

Vyjadrenie Dominiky Cibulkovej, archívny záber. — Foto: instagram.com - domicibulkova/ TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA 12. januára - Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) po kauze Dominiky Cibulkovej, ktorá sa nechala očkovať proti koronavírusu, vyzval ľudí na sociálnej sieti, aby si počkali na svoju dávku a nepredbiehali sa. Cibulková po medializácii prípadu reagovala, že ak by tušila, že sa dopúšťa vážneho pochybenia a nevypĺňa len voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by možnosť zaočkovať sa nevyužila, informovala TASR.

Protekčné očkovanie je neúcta voči zdravotníkom

Ministerstvo zdravotníctva ešte v nedeľu uviedlo, že zásadne odmieta uprednostňovanie osôb mimo oficiálnych zoznamov a priorít očkovacej stratégie. „Považujeme to za absolútnu neúctu voči všetkým zdravotníkom, ktorí už mesiace bojujú v prvej línii. Opakovane vyzývame všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania,“ napísal rezort zdravotníctva na sociálnej sieti

Ponúkla svoju pomoc 

K situácii sa dnes vyjadrila aj bývalá slovenská profesionálna tenistka. „Chcem sa touto cestou ešte raz ospravedlniť za to, že sme spolu s manželom boli neoprávnene zaočkovaní vakcínou proti covidu. Je mi to ľúto vo vzťahu k všetkým ohrozeným skupinám a ďalším ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Dopustila som sa chyby, keď som si myslela, že len vypĺňame voľné miesta a nevyužité vakcíny. Došlo k situácii, ktorú už nevrátim, ale ako som sa vyjadrila hneď na začiatku, ponúkam svoju pomoc,“ objasnila Dominika Cibulková na Facebooku

Bývalá tenistka chce podať pomocnú ruku vyťaženým zdravotníkom. „Chcem využiť ponuku ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už ministerstvo zdravotníctva kontaktovala,“ dodala. 

AKTUALIZOVANÉ o 17:20: Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že Cibulková bude pomáhať na odbernom mieste v Bratislave.

Dominika Cibulková bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

Rezort zdravotníctva víta, že Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. „Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na ochorenie COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane,“ komentovala Eliášová s dôvetkom, že bývalá tenistka by tak mala podporiť dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s týmto ochorením.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

Čakáte pred Vianocami niečo príjemné v poštovej schránke? Máme…

Slovenské média obletela správa o odvážnom kroku siete supermarketov.…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.