Koronavírus zvyšuje nároky na bývanie: Nábytok nakúpite cez internet jednoduchšie ako doteraz
Inzercia
Inzercia

Koronavírus zvyšuje nároky na bývanie: Nábytok nakúpite cez internet jednoduchšie ako doteraz

Kancelária. Škola. Reštaurácia. Zóna wellnessu. Koronavírus vytvoril v našich domácnostiach štyri nové priestory. Okrem bývania nám musí poskytnúť pohodlie pre prácu, online výučbu, pravidelné varenie a aspoň trochu oddychu.

E-shopy s nábytkom vstúpili do nového „online“ normálu. Pomocou lepších vizualizácií, videí, rýchlej dopravy a posilneného zákazníckeho servisu sa vám bude nábytok nakupovať ľahšie a rýchlejšie. — Foto: Pexels / A. Piacquadio, V. Karpovich

BRATISLAVA 18. januára - Obdobie home-officov nám tu už možno natrvalo ostane. Preto je dôležité, aby bol náš domov pripravený spĺňať aj špeciálne a netradičné nároky. Ak niektorá z vašich miestností potrebuje zmenu alebo redizajn, teraz je ideálny čas.

Obchody s nábytkom vstúpili do nového online „normálu“. Pomocou vizualizácií, videí, bezplatnej rýchlej dopravy a posilneného zákazníckeho servisu sa môžete pohodlne usadiť pred počítač, privolať ostatných členov rodiny a začať plánovať, čo všetko by ste vo svojom byte radi zlepšili.

Jediné, čo potrebujete spraviť vy, je nájsť meter a priestor na nový kus nábytku precízne vymerať.

Vylepšené služby e-shopov s nábytkom

Zvyšok už nebude náročný. Špeciálne vynovený online servis poskytuje zákazníkom aj OKAY nábytok. „V našom e-shope sme spravili maximum pre to, aby sme vám výber nového nábytku čo najviac priblížili nákupu v predajni,“ hovorí Martin Zemánek, CMO Okay.sk. Recenzie v podobe fotografií a videií vám detailne ukážu rozmery, spôsob rozloženia, úložné priestory, tuhosť/tvrdosť, tiché zatváranie a podobne.

Recenzie v podobe fotografií a videií vám detailne ukážu rozmery, spôsob rozloženia, úložné priestory, tuhosť/tvrdosť, tiché zatváranie a podobne. Foto: Pexels / D. Shevtsova, K. Chernaya

Aby bola vaša investícia do nového kusu nábytku čo najlepšia, o konkrétnom modeli si zistite maximum informácií na webe. Pomôžu vám detailné informácie, číselné údaje, informácie o mierach, fotografie zo všetkých strán, pri mnohých výrobkoch aj užitočné videá. „Cieľom video recenzií je predstaviť výrobky tak, ako ich budete používať v bežnom živote. Presnejšie uvidíte rozmery, spôsob rozloženia, úložné priestory, tuhosť/tvrdosť, tiché zatváranie a podobne,“ pokračuje Martin Zemánek, CMO Okay.sk. 

Špeciálnym bonusom Okay.sk je zrýchlená doprava. Ak si vyberáte napríklad novú sedačku, e-shop vám ju do 48 hodín od objednania doručí. Navyše, postará sa aj o bezpečnú vynášku priamo do bytu. Starosti s prepravou tak môžete hodiť za hlavu.

Sedačka vašich snov

O náročnosti home-officov nemusíme písať siahodlhé traktáty. Tráviť čas v jedinom priestore nám naznačuje dôležitosť kvalitného oddychu. S ním sa automaticky spájajú pohodlné sedacie súpravyPri výbere dominanty do vašej obývačky môžete uzdu fantázii popustiť naplno. Zasnívajte sa, v predstavách si nakreslite svoj ideál. Aká veľká, z akého materiálu, v akej farbe, s akými doplnkami by mala byť? Vlastný návrh konfrontujte s ponukou na webe. Nájdete v nej látkové a kožené sedacie súpravy, rohové sedačky, rozkladacie pohovky na každodenné spanie, sedačky na kovových či drevených nožičkách.

Väčšina dizajnérov sa zhoduje, že práve sedačka je dominantnou súčasťou denného priestoru.
Väčšina dizajnérov sa zhoduje, že práve sedačka je dominantnou súčasťou denného priestoru. Foto: OKAY nábytok

Väčšina dizajnérov sa zhoduje, že práve sedačka je dominantnou súčasťou denného priestoru. Keďže si ju kupujete alebo vymieňate „na dlho“, mala by spĺňať všetky vaše dôležité kritériá na pohodlie a na dizajn. Chcete, aby ste na nej mohli leňošiť zároveň viacerí? Radi na nej pozeráte obľúbené filmy alebo čítate? Potom dbajte na to, aby bola príjemná na dotyk a dostatočne priestranná. Milovníci leňošenia ocenia premiestniteľné záhlavníky a výškovo nastaviteľné podrúčky.

V prípade, že na vašu novú sedačku ešte musí dozrieť čas, ozvláštniť tú starú vám pomôže aj pár dizajnových vankúšov, prípadne nový kusový koberec, ktorý môžete umiestniť pod stolík k sedačke. 

Reštaurácia „U nás“

Koronakríza nás vrátila k sporákom. Príprava jedál členom rodiny, ktorí si z kancelárie v home-office odbiehajú na raňajky, na obed a na večeru do reštiky o pár metrov, v kuchyni, zvýšila nároky aj na pohodlné, kvalitné a funkčné kuchynské linky. Ak zvažujete, že by sa po rokoch oplatilo vymeniť starú kuchynskú linku za novú dizajnovú a funkčnejšiu, zvážte tvar kuchynských skriniek. Skrinky sú najvýraznejším dizajnovým prvkom každej kuchyne. Pri množstve kuchynských liniek vám rozhodovací proces uľahčí práve tvar skriniek. 

Ak zvažujete, že by sa po rokoch oplatilo vymeniť starú kuchynskú linku za novú dizajnovú a funkčnejšiu, zvážte tvar kuchynských skriniek. Skrinky sú najvýraznejším dizajnovým prvkom každej kuchyne.
Ak zvažujete, že by sa po rokoch oplatilo vymeniť starú kuchynskú linku za novú, dizajnovú a funkčnejšiu, zvážte tvar kuchynských skriniek. Skrinky sú najvýraznejším dizajnovým prvkom každej kuchyne. Foto: Okay.sk

Skrinky alebo zásuvky

Ďalším praktickým tipom, ktorý vás privedie bližšie k vašej vysnívanej kuchyni, je rozlúsknuť oriešok: skrinky či zásuvky? Ak máte radi starú dobrú klasiku v podobe skriniek „na dvierka“, oceníte výsuvný regálový systém ukrytý vo vnútri. Praktické vysúvacie koľajnice vám uľahčia prístup do ťažko dostupných oblastí. Navyše, vďaka hlbokým zásuvkám, ktoré sú optimálnym riešením pre uskladnenie hrncov, panvíc či iného kuchynského riadu, sa nebudete musieť tak intenzívne zohýbať.

Kuchyňu svojich snov si môžete vybrať z bohatej ponuky v e-shope alebo vďaka sektorovým kuchyniam si ju vyskladať podľa vlastnej fantázie a vysnívanej predstavy.
Kuchyňu svojich snov si môžete vybrať z bohatej ponuky v e-shope alebo vďaka sektorovým kuchyniam si ju vyskladať podľa vlastnej vysnívanej predstavy. Foto: Okay.sk

Na výber máte najrôznejšie zostavy. Kuchynské linky si môžete navrhnúť celkom podľa svojej vlastnej predstavy. Vďaka sektorovým kuchyniam si môžete kuchynské skrinky usporiadať a kombinovať podľa vlastnej fantázie a vysnívanej predstavy.

Spite ako v bavlnke

Nadmerné hodiny pri počítači, zvŕtanie sa v kuchyni, brigáda učiteľa svojich detí počas home schooling... V tom všetkom nám dáva COVID-19 zabrať už takmer rok. Dobrý spánok je hlavným predpokladom čistej hlavy, vyrovnanej psychiky a správne fungujúceho imunitného systému.

V ponuke OKAY nábytku nájdete matrace prehľadne rozdelené do kategórií pre všetkých. Okrem tvrdosti matracu (najčastejšie kupovaný je v tvrdosti 2 – 3) je dôležité rozhodnúť sa, aký typ materiálu si zvolíte.

Práca z domu a niekoľkohodinové hrbenie sa za notebookom si môžu vyberať svoju dať. Najčastejšie v podobe stuhnutej či boľavej chrbtice. V prípade, že aj vás občas potrápi, oceníte matrace z tzv. lenivej peny. Svoju tvrdosť dokáže meniť na základe teploty, vďaka čomu sa maximálne prispôsobí vašim potrebám. Má pozitívny vplyv na krvný obeh a chrbtici poskytuje potrebnú oporu.

Dobrý spánok je hlavným predpokladom čistej hlavy, pokojnej psychiky a správne fungujúceho imunitného systému.
Dobrý spánok je hlavným predpokladom čistej hlavy, pokojnej psychiky a správne fungujúceho imunitného systému. Foto: Okay.sk

Ortopedický matrac poskytuje správnu oporu kostrovému systému, zdravotný má zase certifikáty na hypoalergénnosť a je vhodný pre osoby pripútané dlhodobo na lôžko.

Ako často matrac vymeniť?

Obľúbené sú aj sendvičové matrace zložené z viacerých druhov materiálov, ktoré sa v každej časti líšia inou tuhosťou. Väčšiu tvrdosť a zároveň väčšiu oporu nájdete v častiach pri hlave, ramenách a bokov.

Podľa odborníkov je matrace potrebné meniť raz za 3 – 10 rokov. Záleží na miere starostlivosti, čistenia, opotrebovania technológie, materiálu a celkovej hygiene. Aj pri najodbornejšej starostlivosti a používaniu vrchného ochranného matracu ho môžu znečistiť prach, pot, alergény, plesne, roztoče.

Nový rok je ideálnym obdobím, kedy s rozumom vymeniť staré nefunkčné, za nové. Veríme, že online nákup nábytku sa vďaka jednoduchému procesu výberu a rýchlej bezproblémovej doprave zapáči aj vám. A vďaka niekoľkým novým zmenám zmeníte váš domov na bezpečné, pohodlné a inšpiratívne miesto na prácu, na oddych, na život.

Ktorý kúsok svojho nábytku by ste ako prvý potrebovali vymeniť?
Ktorý kúsok svojho nábytku by ste ako prvý potrebovali vymeniť? Foto: Pexels / V. Karpovich, K. Chernaya

Už ste čítali?

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…