V Nitrianskom okrese bolo otestovaných vyše 95 000 ľudí
TASR
TASR

V Nitrianskom okrese bolo otestovaných vyše 95 000 ľudí

Ako informoval Okresný úrad v Nitre, do testovania sa zapojilo všetkých 60 obcí regiónu.

Na snímke muž si prichádza po certifikát s výsledkom svojho antigénového testu — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 11. januára (TASR) – V Nitrianskom okrese sa minulý týždeň zúčastnilo na plošnom testovaní celkovo 95 558 ľudí. Z tohto počtu bolo pozitívnych 2329 testovaných, čo je 2,44 percenta. Ako informoval Okresný úrad v Nitre, do testovania sa zapojilo všetkých 60 obcí regiónu. V dedinách bolo pripravených 70 odberných miest, ďalších deväť v meste Vráble a 37 v Nitre.

Najmenej pozitívne testovaných i najmenšiu incidenciu mala obec Bádice, kde z 230 testovaných boli pozitívni dvaja ľudia, čo je 0,87 percenta. Najväčšiu, takmer 5,7-percentnú pozitivitu odhalili testy v obci Žitavce. Tam bolo zo 422 testovaných ľudí pozitívnych 24.

Koncom minulého týždňa dávali svojich zamestnancov testovať aj viaceré firmy. Najviac sa ich na testovaní zúčastnilo v závode Jaguar Land Rover, kde pretestovali 4368 zamestnancov automobilky i dodávateľských spoločností. Celkovo sa vo firmách v Nitrianskom okrese otestovalo 6057 ľudí, pozitívnych bolo 104, čo je 1,72 percenta.

Zapojili sa stovky policajtov a desiatky hasičov

Počas víkendového testovania bolo v Nitre nasadených 217 policajtov. Dohliadali na pokojný priebeh testovania, dávali pozor na bezpečnosť a poskytovali informácie ľuďom, ktorí čakali pred odbernými miestami.

Ďalšia časť policajtov pokračovala vo výkone služby na hraniciach okresu Nitra a na území samotného mesta. „Kontrolovali plnenie mimoriadnych opatrení, ktoré boli v Nitre nariadené v súvislosti so zlou epidemiologickou situáciou. Kontroly sa robili aj na hraniciach okresu Nové Zámky. Policajti púšťali do oboch miest iba tých občanov, ktorých cesta bola opodstatnená, respektíve tých, ktorí disponovali negatívnym výsledkom testu. Som naozaj veľmi rád, že 90 percent občanov splnilo pri ceste a pohybe v mestách platné mimoriadne opatrenia,“ uviedol na sociálnej sieti minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO).

Poďakovanie policajtom - dobrovoľníkom

Ten osobitne poďakoval policajtom, ktorí v čase osobného voľna pomáhali na odberných miestach ako dobrovoľníci. „V teréne boli aj ich nadriadení, ktorí sa starali o koordináciu výkonu služby v jednotlivých lokalitách. Zvýšený výkon služby v okrese Nitra bude naďalej pokračovať, keďže od pondelka 11. januára platia prísnejšie mimoriadne opatrenia a akýkoľvek pohyb mimo miesta bydliska je podmienený negatívnym výsledkom testu,“ dodal Mikulec.

Na plošnom testovaní sa podieľali aj členovia Hasičského a záchranného zboru. Ten na akciu vyčlenil 20 zdravotníckych záchranárov, ktorí pracovali v desiatich odberových tímoch v rámci celého Nitrianskeho okresu.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…