FA Cup: ManUtd postúpil cez Watford, Dúbravka sa vrátil po zranení do brány Newcastlu

Scott McTominay z Manchestru United sa raduje zo svojho gólu
Scott McTominay z Manchestru United sa raduje zo svojho gólu — Foto: TASR/AP

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka odchytal po zranení prvý zápas v prebiehajúcej sezóne.

Londýn 9. januára (TASR) - Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka odchytal po zranení prvý zápas v prebiehajúcej sezóne. Jeho Newcastle však prehral v sobotnom stretnutí 3. kola Pohára FA na ihrisku Arsenalu 0:2 po predĺžení a so súťažou sa rozlúčil.

Dúbravka absentoval od septembra, ale v zápase niekoľkokrát podržal svoj tím a celkovo si pripísal sedem zákrokov. Newcastle odolával „kanonierom“ až do 109. minúty, keď sa presadil Emile Smith Rowe, definitívne spečatil postup Londýnčanov v 117. minúte Pierre-Emerick Aubameyang.

Rodákov Fulham postúpil

Viac dôvodov na radosť mal ďalší slovenský brankár Marek Rodák, ktorý pomohol Fulhamu k postupu do 4. kola Pohára FA. Jeho tím zdolal domáci Queens Park Rangers 2:0 po predĺžení, Rodák sa na triumfe podieľal piatimi zákrokmi.

Do ďalšej fázy sa prebojovali aj hráči Evertonu, ktorí zdolali Rotherham 2:1 po predĺžení. Sheffield United uspel na ihrisku Bristolu Rovers 3:2 a Leicester City deklasoval domáce Stoke City 4:0. Manchester United postúpil do 4. kola po domácom víťazstve nad Wtafordom 1:0, ktoré zariadil už v 5. minúte Scott McTominay.

Veľký triumf Chorley

Ďalej ide aj Burnley, ktoré zdolalo treťoligový Milton Keynes až po penaltách. Naopak, ďalší zástupca z League One Blackpool vyradil v penaltovom rozstrele prvoligový West Bromwich Albion.

Veľký triumf dosiahlo Chorley FC zo šiestej najvyššej súťaže. Polomatérsky klub zdolal druholigové Derby County 2:0 a prvýkrát v histórii sa predstaví v 4. kole. K prekvapujúcemu triumfu prispela aj značná „covidová“ maródka v tíme Derby, ktoré trénuje bývalý anglický reprezentant Wayne Rooney.

Úspech hráčov Chorley FC má aj ďalší rozmer. V dôsledku koronavírusu prišiel klub o značné finančné prostriedky. Vďaka postupu však zarobil takmer 200-tisíc libier a podľa majiteľa Terryho Robinsona tieto peniaze významne pomôžu zaistiť jeho budúcnosť.