V Rooseveltovej nemocnici zvýšili kapacitu očkovania, vakcínu dostalo 2500 ľudí
TASR
TASR

V Rooseveltovej nemocnici zvýšili kapacitu očkovania, vakcínu dostalo 2500 ľudí

Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici zvýšila kapacitu očkovania.

Na snímke prvé očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici — Foto: TASR/Ján Krošlák

Banská Bystrica 9. januára (TASR) – Rooseveltova nemocnica v Banskej Bystrici zvýšila kapacitu očkovania, čo je v súčasnosti najefektívnejší spôsob zvládnutia pandémie. K piatku (8. 1.), za necelé dva týždne od spustenia očkovania, dostalo ochrannú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 okolo 2500 záujemcov z radov zdravotníkov a kritickej infraštruktúry. Informovala o tom nemocnica na sociálnej sieti.

„Sme radi, že sa nám napriek dynamike zmien a vývoja podarilo efektívne si nastaviť organizáciu práce. Počiatočnú kapacitu 50 zaočkovaných za deň sme vďaka veľkému nasadeniu celého tímu kolegov od vedenia jednotlivých pracovísk, koordinátorov až po očkujúci personál mohli zvýšiť na 450 ľudí denne,“ tvrdí fakultná nemocnica.

Zvýšený záujem

V prvom týždni očkovala v jednej vakcinačnej ambulancii zdravotníkov zo svojej nemocnice a ostatných banskobystrických ústavných zdravotníckych zariadení. Od 4. januára očkuje aj zdravotníkov, ktorí sa prihlasujú cez registračný formulár na korona.gov.sk.

Na zriadenie ďalších troch vakcinačných ambulancií využila priestory vzdelávacieho centra, ktoré je v budove mimo lôžkovej a ambulantnej časti, čo vyhovuje z epidemiologického hľadiska.

„Teší nás zvýšený záujem zo strany našich zamestnancov. Z pôvodných 700 evidujeme už 1000 tých, ktorí sa chcú dať zaočkovať. Stretli sme sa len s minimálnymi prejavmi nežiaducich účinkov. Malé percento z celkového počtu očkovaných uvádzalo reakcie ako bolestivé miesto vpichu, bolesti svalov a vyskytla sa jedna alergická reakcia,“ uvádza nemocnica.

Za necelý týždeň podali vo FNsP vyše 1000 vakcín

Počet podaných vakcín proti ochoreniu COVID-19 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline presiahol k sobotňajšiemu poludniu tisícovú hranicu. Od rána v Žiline očkujú aj v sobotu a do večera plánujú vybaviť takmer 500 objednaných zdravotníkov. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková s tým, že ide o jednu z najrýchlejších nábehových fáz v rámci prvého týždňa otvorenia očkovacieho centra na Slovensku.

Záteková zdôraznila, že záujem je veľký nielen zo strany zamestnancov nemocnice, v rámci ktorej sa za úvodné štyri dni zaočkovalo asi 600 pracovníkov, ale aj zo strany zdravotníkov z ostatných ambulancií a zdravotníckych zariadení.

„Necelých 500 vakcinačných termínov, ktoré sme v sobotu individuálne vyčlenili pre zdravotníkov mimo našej nemocnice, bolo takmer okamžite zaplnených. Na podanie vakcíny prichádzajú nielen všeobecní lekári, špecializovaní ambulantní lekári, sestry, ale aj záchranári, pracovníci z mobilných odberových miest, dopravnej zdravotnej služby či dialýzy. Taktiež zamestnanci mesta Žilina z prvej línie, ako sú terénni sociálni pracovníci, opatrovateľky či policajti," vymenoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…