Dobré noviny
Prvým zaočkovaným Slovákom má byť profesor Vladimír Krčméry
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Prvým zaočkovaným Slovákom má byť profesor Vladimír Krčméry

Na snímke odborník na infektológiu Vladimír Krčméry.
Na snímke odborník na infektológiu Vladimír Krčméry. — Foto: TASR/Martin Baumann

Televízia informuje, že Krčméry informáciu pre médiá sám potvrdil, zaočkovaný bude už v sobotu večer. 

BRATISLAVA 25. decembra - Prvým zaočkovaným Slovákom proti novému koronavírusu má byť infektológ, profesor Vladimír Krčméry, uvádza televízia TA3. Televízia informuje, že Krčméry informáciu pre médiá sám potvrdil, zaočkovaný bude už v sobotu večer v nitrianskej nemocnici

V nedeľu sa začne s očkovaním zdravotníkov

V nedeľu (27.12.) doobeda sa začne s očkovaním zdravotníkov voči ochoreniu COVID-19 v štyroch nemocniciach, a to v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici a Košiciach. TASR o tom informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. 

Prvých približne 10.000 vakcín dorazí na Slovensko deň predtým. Vakcína sa podáva v dvoch dávkach do ramena, pričom odstup je 21 dní. Celkovo má Slovensko nakontrahovaných 18 miliónov vakcín. Preočkovať by sa malo 3,3 milióna obyvateľov.

V prvej vlne by mali zaočkovaní byť zdravotníci, zamestnanci domovov sociálnych služieb či pracovníci kritickej infraštruktúry. Očkovacia látka bude širokej verejnosti na Slovensku k dispozícii zrejme okolo Veľkej noci na budúci rok.

Už ste čítali?

Daniel Hassan.

Sudánsko-slovenský lekár Daniel Hassan: Mojím vzorom bol primár Blažej z Nemocnice na okraji mesta

Najkrajších 10 rokov života vraj prežil v hospici s nevyliečiteľne chorými…

Barborka Palušová. / Jedna z posledných fotiek celej rodiny.

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Fotograf Miroslav Ondruš a jeho snímka, ktorá ohúrila verejnosť.

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Seriálový Juan s milovanou Broňou a ich spoločnou dcérkou / Mario Cimarro v Dobrých novinách a Dobrom rádiu

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…