Dobré noviny
Stovka dobrovoľníkov z celého Slovenska dostala ocenenie Srdce na dlani
TASR
TASR

Stovka dobrovoľníkov z celého Slovenska dostala ocenenie Srdce na dlani

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: pexels.com/Matthias Zomer

Stovka dobrovoľníkov zo všetkých ôsmich slovenských krajov získala za svoje nezištné skutky či projekty ocenenie Srdce na dlani 2020.

Bratislava 17. decembra (TASR) – Stovka dobrovoľníkov zo všetkých ôsmich slovenských krajov získala za svoje nezištné skutky či projekty ocenenie Srdce na dlani 2020. TASR o výsledkoch jeho jubilejného 20. ročníka informoval marketingový manažér Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií (PDCO) Michal Miškovec. Tentoraz zaznamenali najvyšší počet nominácií.

Komentoval, že oceňovanie dáva možnosť komukoľvek na Slovensku vyzdvihnúť výnimočných ľudí, ktorí viac ako na vlastný prospech myslia na druhých, a verejne oceniť ich nezištnú prácu a pomoc.

Prijali takmer 300 nominácií

„Dobrovoľnícke centrá prijali historicky najvyšší počet 287 nominácií, ktoré v jednotlivých krajoch posudzovali hodnotiace komisie. Celkovo komisie udelili až 91 ocenení či mimoriadnych cien a ocenenie sa tak dostalo viac ako stovke dobrovoľníkov, zastúpených tiež v skupinách či projektoch," komentoval s tým, že v každom kraji sa ocenenia udeľovali v samostatných kategóriách.

Slávnostné krajské podujatia spojené s vyhlasovaním výsledkov a odovzdávaním cien sa pre pandémiu nového koronavírusu presunuli do online priestoru, prípadne krajské centrá odovzdali ocenenia osobitne. Šesť krajov vyhlásilo výsledky oceňovania na konci tohto roka, Košický a Trenčiansky tak spravia začiatkom budúceho roka. Po prvý raz hodnotiace komisie vyberali nominácie pre národné oceňovanie Dobrovoľník roka 2020, evidovali 60 nominácií.

Pod záštitou ministra zahraničia

Oceňovanie Srdce na dlani zastrešuje PDCO. Organizátormi krajských oceňovaní sú krajské dobrovoľnícke centrá, organizátorom národného oceňovania je Cardo – Národné dobrovoľnícke centrum. Projekt podporilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Záštitu nad krajským oceňovaním prebral Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti. Národné oceňovanie Dobrovoľník roka sa koná pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…