St.Louis vyhral v Nashville 6:1, Halák druhou hviezdou zápasu

Slovenský brankár z 23 striel pustil za svoj chrbát iba jednu.

Slovenský brankár Jaroslav Halák (vpravo) v drese St. Louis Foto: TASR/AP Photo

New York 27. októbra (TASR) - Päť slovenských hokejistov sa predstavilo v noci na nedeľu v zámorskej NHL, ktorá mala na programe 11 stretnutí. St. Louis na ľade Nashville deklasovalo domácich "predátorov" 6:1 a k hladkej výhre svojím výkonom prispel opäť slovenský brankár Jaroslav Halák. Z 23 striel pustil za svoj chrbát iba jednu a po stretnutí ho vyhlásili za jeho druhú hviezdu.

Chicago doma s Mariánom Hossom, ale bez Michala Handzuša, prehralo s Minnesotou 3:5. Hossa odohral 18:26 minút a súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami. Detroit opäť s Tomášom Tatarom v zostave ťahal doma za kratší koniec s NY Rangers 2:3 pp, Tatar strávil na ľade viac ako 15 minút a prezentoval sa jedným streleckým pokusom. Boston so slovenským kapitánom Zdenom Chárom podľahol na svojom ľade New Jersey 3:4. Chára odohral takmer 24 minút, počas ktorých sa prezentoval jednou strelou.

Tampa Bay zvíťazila nad Buffalom tesne 3:2 a v jej zostave nastúpil aj útočník Richard Pánik. Odohral 13:39 minút, z jeho štyroch striel si svoj cieľ nenašla ani jedna. Philadelphia uspela na ľade NY Islanders po výhre 5:2, jej obranca Andrej Meszároš šancu znova nedostal, rovnako tak ani brankár Peter Budaj v domácom súboji Montrealu so San Jose (0:2).

výsledky:

Phoenix - Edmonton 5:4, Boston - New Jersey 3:4, Toronto - Pittsburgh 4:1, Montreal - San Jose 0:2, Detroit - NY Rangers 2:3 pp, Tampa Bay - Buffalo 3:2, NY Islanders - Philadelphia 2:5, Dallas - Winnipeg 1:2 pp a sn, Chicago - Minnesota 3:5, Nashville - St. Louis 1:6, Calgary - Washington 5:2