Pani upratovačky sú v karanténe, riaditeľka školy koná: Priložila som ruku k dielu, ranné upratovanie budem robiť ja
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Pani upratovačky sú v karanténe, riaditeľka školy koná: Priložila som ruku k dielu, ranné upratovanie budem robiť ja

Keď nákazu koronavírusom potvrdili aj pani upratovačke, riaditeľka školy hľadala možnosti, ako vyriešiť situáciu. Prišla s jedinečným riešením, vďaka ktorému dokáže ráno v práci zrelaxovať.

Na snímke je Elena Berezovskijová, riaditeľka Spojenej školy Mierová Svit. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit

SVIT 11. decembra - Do školských lavíc môžu v týchto dňoch zasadnúť len žiaci prvého stupňa základných škôl. Situácia je náročná nielen pre študentov, ale aj pre zamestnancov školy. Spojená škola vo Svite prišla z hodiny na hodinu o pani upratovačku, ktorej potvrdili nákazu koronavírusom. Riaditeľka školy spočiatku uvažovala o tom, že udelí riaditeľské voľno, no túžba mať otvorenú školu zvíťazila. Ukázala veľké srdce a rozhodla sa, že bude vykonávať ranné upratovanie. 

Tešili sa, že sa vrátia do školy 

Žiaci druhého stupňa základných škôl prešli od 26. októbra na dištančné vzdelávanie. Prezenčné vyučovanie prebieha len na prvom stupni. „Počas októbra a novembra sme mali v škole pokojnú situáciu, bez potreby karanténnych opatrení u žiakov a učiteľov. Nielen učitelia, ale aj rodičia a žiaci sa tešili, že sa po 30. novembri stretneme všetci v škole. Situácia na Slovensku sa však zmenila a školy ostali zatvorené,“ skonštatovala pre Dobré noviny Elena Berezovskijová, riaditeľka Spojenej školy Mierová Svit.

December priniesol prvé problémy. Z pohľadu organizácie školy ide o najťažší mesiac. „Ochorenie covid-19 potvrdili jednej pani učiteľke a trieda ostala v karanténe. Následne sa koronavírus objavil u detí a počas týždňa aj u pani upratovačky. Podľa pokynov RÚVZ sme z hodiny na hodinu ostali bez upratovačky,“ dodala Berezovskijová.

Všetci si pomáhajú 

Riaditeľka školy uvažovala o možnostiach, ako by mohla situáciu vyriešiť. V jednej chvíli dokonca rozmýšľala o udelení riaditeľského voľna, no túžba mať otvorenú školu zvíťazila. „A keďže vyučovanie začína pre všetkých ráno, priložila som ruku k dielu a ranné upratovanie budem vykonávať ja. Nie je to však len o mne, ale o celom kolektíve. Ešte v stredu som si nevedela predstaviť, ako to zvládneme, no už vo štvrtok som mala obrovskú radosť. Bolo krásne vidieť všetkých učiteľov, ako si pomáhajú, a zároveň pomáhajú našej škole. Bez súdržnosti, vzájomnej pomoci, tolerancie či ľudskosti by sme to nezvládli,“ prezradila riaditeľka.

Elena Berezovskijová, riaditeľka Spojenej školy vo Svite, pridala ruku k dielu a stará sa o poriadok v škole. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit
Riaditeľka školy uvažovala o možnostiach, ako by mohla situáciu vyriešiť. Ranné upratovanie vzala do vlastných rúk, no sama tvrdí, že to nie je len o nej, ale o celom kolektíve. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit

Vo štvrtok však zamestnanci neupratovali len priestory školy, ale aj školské dielne, ktoré sa momentálne rekonštruujú. Po vyučovaní prikladajú svoju ruku k dielu aj pani učiteľky prvého stupňa, ktoré upratujú priestory svojich tried a pavilónov. „Všetkým patrí jedno veľké ďakujem,“ uzavrela Elena Berezovskijová.

Učitelia skrášľujú priestory školy. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit
Bez súdržnosti, vzájomnej pomoci, tolerancie či ľudskosti by to nezvládli. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit
Okrem upratovania priestorov školy upratovali aj školské dielne, ktoré sa rekonštruujú. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit
Spoločnými silami rastie krásne dielo. — Foto: facebook.com - Škola Mierová Svit

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…