Pamätáte si chlapčeka, ktorý riskoval život, aby zachránil sestru pred útokom psa? Takto vyzerá pol roka po hrdinskom čine
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Pamätáte si chlapčeka, ktorý riskoval život, aby zachránil sestru pred útokom psa? Takto vyzerá pol roka po hrdinskom čine

Prešlo len pol roka, odkedy malý Bridger riskoval život, aby zachránil svoju sestričku. Všetci sa obávali, že jazvy mu už navždy budú pripomínať hrozivú udalosť, no vďaka lekárom by dnes už nik nezistil, čo má malý hrdina za sebou.

6-ročný hrdina a jeho sestrička tesne po útoku a dnes. — Foto: Instagram/Nicolenoelwalker

WYOMING 12. decembra - Fotka 6-ročného chlapčeka začiatkom tohto leta obletela snáď celý svet. Znázorňovala ho v objatí s jeho malou sestričkou, ktorú zachránil pred útokom agresívneho psa. Bridger Walker však z tohto súboja vyviazol s viacerými jazvami na tvári. Mnohí sa pri pohľade na neho automaticky zamýšľali nad tým, aké bude mať jeho hrdinská záchrana trvalé následky. 

Lekárov inšpirovala chlapcova odvaha

Dnes sa však zdá, že len minimálne. A to vďaka dvom šikovným lekárom, ktorí sa postarali o to, aby Bridgerovi na tvári zostalo čo najmenej stôp po útoku. Ako priznali pre portál Inside Edition, bolo to práve jeho hrdinstvo, ktoré ich inšpirovalo. Sami sa ponúkli že pomôžu 6-ročnému Bridgerovi s tým, aby sa v živote nemusel za svoj výzor hanbiť a nemusel na tvári nosiť večnú spomienku na traumatizujúcu udalosť. 

Doktor Dhaval Bhanusal z New Yorku sa ozval svojmu známemu do Utahu, doktorovi Corymu Maughanovi, s tým, že má nápad, ako chlapcovi pomôcť zbaviť sa jaziev už v priebehu niekoľkých mesiacov. Lekári spojili sily a chlapcova tvár, ktorá si po útoku vyžadovala 90 stehov, dnes vyzerá fantasticky a je už takmer úplne bez jaziev.

Ako dnes malý hrdina vyzerá si môžete pozrieť aj v príspevkoch z Instagramu, ktoré zverejnili jeho mama a teta.

Bridgerovo hrdinstvo, ktoré chválil celý svet vrátane slávnych celebrít, sa odohralo ešte začiatkom júla 2020. Keď si Bridger všimol, že sa pes chystá zaútočiť na jeho malú sestru, neváhal a odvážne zasiahol. Potom, čo ho pes niekoľkokrát pohrýzol do tváre a hlavy, schmatol ruku svojej mladšej sestry a bežal s ňou do bezpečia. 

To, že je Bridger naozaj milujúci brat a ochranca, potvrdzujú aj jeho slová, ktoré povedal po útoku: „Keby niekto musel zomrieť, myslel som si, že by som to mal byť ja.“

Príbeh dojal aj svetové celebrity

Príbeh, ktorý po prvý raz na Instagrame zdieľala jeho teta Nicol, sa dostal do takmer všetkých médií po celom svete. A neobišiel ani celebrity. Bridger je veľký fanúšik filmových Avengerov a práve tí mu poslali viacero odkazov. Ozval sa mu Mark Ruffalo, ktorý vo filmoch o superhrdinoch stvárnil Hulka, odkaz mu venoval aj Robert Downey Jr., no a prihovoril sa mu aj Kapitán Amerika v podaní herca Chrisa Evansa. Ten mu dokonca poslal svoj slávny ochranný štít. 

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…