Skvelá správa pre bradáčov: Brada vás ochráni pred infekciou z vonkajšieho prostredia a zvýši príťažlivosť u nežnejšieho pohlavia
Inzercia
Inzercia

Skvelá správa pre bradáčov: Brada vás ochráni pred infekciou z vonkajšieho prostredia a zvýši príťažlivosť u nežnejšieho pohlavia

Dôležité je však dodržiavať základné pravidlá úpravy a starostlivosti o fúzy a o bradu. V hygienickej výbave „bradáča“ má mať svoje stále miesto šampón či mydlo na bradu, holiaci strojček, zastrihávač fúzov, či one blade „osobného barbera“.  

Brada má podľa odborníkov aj zdravotné výhody. — Foto: Pixabay

BRATISLAVA 8. decembra - Patríte k presvedčeným bradáčom alebo sa s myšlienkou, že si bradu niekedy necháte narásť, kde-tu pohrávate? Možno vám pomôžu zmeniť názor nasledujúce zistenia. 

Paralelný „svet“ bradáčov si zobralo na mušku viacero vedeckých tímov na svete. Americká pľúcna asociácia (American Lung Association) a doktor Albert Rizzo sa pozreli na najčastejšie pravdy a mýty o fúzoch a o brade. K najznámejším patrí tvrdenie, že brada svojho nositeľa v zime zohreje. Vedci tejto schopnosti príliš veľkú váhu nedali. Dokáže zvýšiť pocitovú teplotu na tvári, telo z nej však extrémne benefity cítiť nebude. 

Ochráni pred infekciami dýchacích ciest

Úlohou nosových chĺpkov je chrániť dýchací systém pred vniknutím baktérií a cudzorodých čiastočiek. Brada tak môže predstavovať prirodzenú bariéru pred neželanými mikroorganizmami, ktoré to majú namierené do pľúc a dýchacích ciest. Rovnakú službu spraví aj astmatikom, časť prachových či iných čiastočiek z ovzdušia odchytí. 

Isté množstvo baktérií a alergénov, našťastie, zadrží. O to dôležitejšiu úlohu zohráva  v živote „bradáča“ pravidelná hygiena.  Áno, znamená to upravovať ju, zastrihávať a v prvom rade, umývať. Riziko prenosu baktérií z brady stúpa priamo úmerne s časom, ktorý nechávame bradu bez potrebnej hygieny. Slúži ako filter. A každý filter je potrebné na pravidelnej báze vyčistiť

Holiaci strojček, zastrihávač fúzov alebo One Blade? Každý z nich má svoje výhody.
Holiaci strojček, zastrihávač fúzov alebo One Blade? Každý z nich má svoje výhody. Foto: Pixabay

1. Pravidelné umývanie 

Tak, ako je pravidelné umývanie vlasov bežná vec u ženy, aj muži si potrebujú bradu pravidelne umývať.  Ideálne šampónom či špeciálnym mydlom na to určeným. Chĺpky na brade sú tvrdšie, aby sa dali ľahšie upraviť do želaného tvaru, pomôže alternatíva kondicionéru v podobe špeciálneho oleja alebo výživa. 

2. Pravidelné holenie a úprava 

Ponuka technických noviniek a praktických vychytávok pre pánov je dnes veľmi bohatá. Dôležité je vybrať si vhodný holiaci strojček, zastrihávač fúzov či one blade „osobného barbera“, ktorý bude dokonale spĺňať vaše potreby. 

Holiaci strojček 

Možno už roky používate rovnaký. Stále vám robí službu, ale už mu akosi „dochádzajú“ baterky. V prípade, že sa budete obzerať po novom, vyberte si holiaci strojček, ktorý presne zohľadní váš štýl holenia. 

Planžetový holiaci strojček oceníte, ak máte kratšie, tenšie fúzy, citlivú pokožku a holíte sa každý deň. Funguje na princípe vibrácie nožov pod planžetami. Ich pohyb umožňuje samotné holenie.  Čím viac planžiet, tým rýchlejšie a precíznejšie vás holiaci strojček oholí. 

Ak patríte k mužom s mierne dlhšou bradou a fúzami, ktorí sa neholia každý deň, vhodnejší bude  pre vás holiaci strojček s prívlastkom rotačný. Okrúhle hlavice (skrývajúce čepele strojčeka vo vnútri) krúživými pohybmi kopírujú tvár. Niektoré holiace strojčeky sú vybavené výkyvnými hlavicami,  vďaka čomu sú šetrnejšie k pleti a zabraňujú podráždeniu a začervenaniu pokožky. 

Typ napájania holiaceho strojčeka 

Ak často cestujete alebo sa presúvate z miesta na miesto, oceníte nabíjateľný akumulátorový holiaci strojček. Dokáže pracovať bez pripojenia do elektriky, no ak by sa vám počas holenia vybil, stačí ho len na chvíľu napojiť. Klasikou je sieťový holiaci strojček, s ktorým sa potrebujete holiť v blízkosti zásuvky. Cestovatelia a dobrodruhovia ocenia holiaci strojček na baterky. Líthiovo-iónové holiace strojčeky vydržia viac ako tie, ktoré fungujú na líthiovo- kadmiové baterky. Vodeodolný holiaci strojček je bezpečné zobrať si so sebou do sprchy.  

Zastrihávač fúzov 

Je dôležitý „kolega“ holiaceho strojčeka. Vďaka nastaviteľnému hrebeňu si môžete vybrať ľubovoľnú dĺžku „zástrihu“ a pravidelne si tak udržiavať upravené dlhšie fúzy, kratší strih či jednodňové strnisko. Zastrihávač fúzov má jednu veľkú výhodu. Viete si presne zvoliť dĺžku aj tvar zostrihu. Bez bolesti tiež odstráni dlhé a silné fúzy. 

One Blade

Je revolučná novinka pre mužov, ktorí majú radi zmenu, menia štýl fúzov a nadchnú ich praktické štýlové novinky. One Blade v sebe spája holiaci strojček a zastrihávač fúzov zároveň. Dokážete si pomocou neho zastrihnúť, dokonale vytvarovať aj oholiť fúzy bez ohľadu na dĺžku. 

Šetrne holí a nedráždi pokožku. Detailne kopíruje tvár, vďaka čomu sa dostane aj do najťažšie dostupnej oblasti. Hrebeňový nástavec umožňuje vybrať si z dvanástich dĺžok, od 0.5 do 0.9 mm. One Blade je vodotesný, vďaka čomu zvládne suché aj mokré holenie. Navyše, britva One Blade je špeciálne navrhnutá na dlhodobý výkon, vďaka čomu ju stačí meniť približne raz za štyri mesiace. 

Najatraktívnejšie je pre ženy jemné strnisko 

Na výhody nosenia brady upozornil aj americký magazín Psychology Today. Zverejnil prieskum psychológov Neava a Shieldsa, ktorí sledovali, aký vplyv má miera ochlpenia mužskej tváre na ženy. 

Vedci digitálne upravili tváre tak, aby zobrazovali rôzne stupňa zarastenia, od čerstvo oholenej cez jemné a výrazné strnisko, krátku až výraznú bradu.

Najmužnejšie, ale aj najagresívnejšie a sociálne najzrelšie pôsobila na ženy mužská tvár s najvýraznejšou bradou. Najatraktívnejší sa ženám zdali muži s jemným strniskom, ktorých by si najčastejšie zvolili za krátkodobého aj životného partnera. 

Výber vhodného pomocníka  je dôležitým momentom. S použitím kvalitnej kozmetiky a kvalitného „elektronického osobného barbera“ môžete holenie, úpravu brady a fúzov povýšiť na príjemný rituál a čas, ktorý patrí iba vám. 

Najmužnejšie pôsobí podľa amerického prieskumu na ženy mužská tvár s najvýraznejšou bradou.
Najmužnejšie pôsobí podľa amerického prieskumu na ženy mužská tvár s najvýraznejšou bradou. Foto: Pixabay

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…