Mňa nedostanú. 102-ročná babička už druhý raz porazila koronavírus
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Mňa nedostanú. 102-ročná babička už druhý raz porazila koronavírus

Nie je síce najstaršou osobou, ktorá porazila koronavírus, ale je najstaršou osobou, ktorá sa z neho vyzdravela hneď dvakrát.

Na snímke dnes už 102-ročná babička Angelina, ktorá za posledný rok už dvakrát porazila koronavírus. — Foto: North Westchester Restorative Therapy & Nursing Center

NEW YORK 3. decembra - 102-ročná babička Angelina Friedmanová už druhý raz porazila koronavírus. Ako bábätko prežila strastiplnú cestu do USA, pandémiu španielskej chrípky, neskôr prekonala rakovinu, vnútorné krvácanie aj otravu krvi. Angelinu však, zdá sa, nič len tak nezlomí. 

Ešte v apríli babička, ktorá žije v opatrovateľskom domove v mestečku Lake Mohegan v štáte New York, po prvý raz prekonala ochorenie COVID-19. Zistili jej ho, keď bola prijatá do nemocnice, v ktorej mala podstúpiť menší lekársky zákrok. Niekoľko týždňov ju trápila slabšia horúčka, až nakoniec jej ďalší test na odhalenie nákazy koronavírusom vyšiel negatívny. O jej uzdravení vtedy informovala jej dcéra Joanne Merola.

Koncom októbra prišiel telefonát: Angela je znova pozitívna

Už v tom čase o jej úspešnom zdolaní ochorenia písali mnohé svetové médiá. Teraz sa Angelina dostala do hľadáčika médií opäť. Koncom októbra babičkina dcéra Joanne obdržala telefonát, že jej mama bola opäť pozitívne testovaná na nový koronavírus, informuje CNN

Mala horúčku, suchý kašeľ. Povedali mi, že si myslia, že spolu s COVID-19 má aj chrípku,“ prezradila pre CNN Joanne. Babičkina dcéra zároveň informovala, že o Angele dostávala denne informácie od personálu opatrovateľského domova. Až v jeden deň, 17. novembra, jej telefonovali, že Angela je znova negatívna a koronavírus porazila už druhýkrát. 

Život sa s ňou nemaznal, no úsmev nestráca

Angela už niekoľkokrát počas svojho života dokázala, že ju však len tak niečo nezlomí. V roku 1918 sa narodila na lodi prepravujúcej imigrantov z Talianska do New Yorku. V tom čase svet trápila pandémia španielskej chrípky. Ako bábätko sa jej však Angela úspešne vyhla. Svoju mamu bohužiaľ nikdy nespoznala, keďže tá zomrela priamo na lodi počas náročného pôrodu.

Už v staršom veku Angelu aj jej manžela zasiahla rakovinu. Zatiaľ čo jej manžel ochoreniu podľahol, Angela sa z rakoviny vyliečila. Napriek všetkému je vraj babička veselá kopa, ktorá okolo seba šíri úsmev a dobrú náladu. Obľubuje štrikovanie a vyrábanie darčekov pre návštevy, ktoré ju rozveseľujú počas pobytu v opatrovateľskom dome. „Nie je najstaršou osobou, ktorá porazila koronavírus, no môže byť najstaršou osobou, ktorá ho porazila dvakrát,“ dodala jej dcéra pre CNN.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…