Liga majstrov: Dortmund do osemfinále, Giroud dal 4 góly do siete FC Sevilla

Hráč Chelsea Olivier Giroud
Hráč Chelsea Olivier Giroud — Foto: TASR/AP

Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021.

Bratislava 2. decembra (TASR) - Futbalisti Borussie Dortmund postúpili do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. Dortmund v stredajšom 5. kole F-skupiny doma remizoval s Laziom Rím 1:1 a bod mu stačil na postup do elitnej šestnástky.

V E-skupine strelecky explodoval francúzsky útočník Olivier Giroud, ktorý zariadil štyrmi gólmi prvé miesto pre Chelsea Londýn po triumfe 4:0 na pôde FC Sevilla. Dortmund doplnil už istú osmičku osemfinalistov Bayern Mníchov, Manchester City, FC Porto, FC Liverpool, Chelsea Londýn, FC Sevillu, FC Barcelonu a Juventus Turín.

Dortmund prišiel o Haalanda

Borussia prišla tesne pred štartom zápasu o hviezdneho útočníka Erlinga Brauta Haalanda. Dvadsaťročný nórsky kanonier nemohol nastúpiť, pretože si natrhol svalové vlákno a bundesligovému klubu by mal chýbať až do januára.

Skóre otvoril Raphael Guerreiro v závere prvého polčasu, v 66. minúte vyrovnal z penalty Ciro Immobile. Na zápasovej súpiske chýbal slovenský obranca Lazia Denis Vavro. V druhom súboji skupiny Bruggy doma zdolali Zenit Petrohrad jasne 3:0 a o postup do elitnej šestnástky zabojujú 8. decembra na štadióne Lazia.

Zamotaná situácia v skupine H

Manchester United v H-skupine na Old Trafford prehral s Parížom St. Germain 1:3. Domáci tím potreboval na istotu postupu bod, no inkasoval už v 6. minúte, keď sa z uhla presadil Neymar. United vyrovnali v 32. minúte, Rashfordovu strelu tečoval do vlastnej brány Danilo.

V druhom polčase dostal PSG opäť do vedenia v 66. minúte Marquinhos a vzápätí dostal červenú kartu po druhej žltej za podrazenie domáci Fred. Skóre v nadstavenom čase spečatil Neymar.

O postupujúcich sa tak rozhodne až v záverečnom kole, keďže na čele tabuľky sú tri deväťbodové mužstvá. Spolu s MUFC a PSG aj RB Lipsko, ktoré zvíťazilo na pôde Basaksehiru Istanbul po prestrelke 4:3 napriek hetriku domáceho Irfana Cana Kahveciho.

Nešťastný Škrtelov teč

Hráči tureckého majstra utrpeli štvrtú prehru v skupine, Martin Škrtel odohral prvý polčas. Slovenský obranca nastúpil v základnej zostave a práve on v 26. minúte nešťastne do vlastnej brány tečoval strelu Marcela Sabitzera nastrelenú aj do nohy Yussufa Poulsena. UEFA napokon pripísala zásah dánskemu útočníkovi.