Minister Čaplovič ocenil 15 športovcov - Dobré noviny
Dobré noviny
Minister Čaplovič ocenil 15 športovcov

Minister Čaplovič ocenil 15 športovcov

Čestné uznanie prof. Karola Stráňaia za celoživotné pôsobenie v oblasti športu dostali aj Pavel Blaho, Ján Filc, Štefan Kopčík, Michal Čapla a Eugen Laczo.

Bratislava 25. októbra (TASR) - Pätnásť úspešných slovenských športovcov si vo štvrtok z rúk ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušana Čaploviča prevzalo vyznamenania za ich mimoriadny prínos v tejto oblasti, informoval web MŠVVŠ.

Dušan Čaplovič Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Ide o morálne ocenenie, ktoré sa udeľuje v troch kategóriách. Medailu prof. Vladimíra Černušáka udeľovanú za vynikajúce a mimoriadne výsledky dosiahnuté na významných medzinárodných športových podujatiach získali cyklista Peter Sagan, atlétka Lucia Klocová, motocyklista Ivan Jakeš, kulturista Igor Kočiš a stolný tenista Ján Riapoš.

Za dlhodobú úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky udelil Dušan Čaplovič Pamätnú medailu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR bežcovi na lyžiach Ivanovi Bátorymu, športovému strelcovi Jozefovi Göncimu, plavkyni Martine Moravcovej a Margite Prokeinovej, ako aj futbalistovi Marekovi Mintálovi.

Čestné uznanie prof. Karola Stráňaia za celoživotné pôsobenie v oblasti športu dostali aj Pavel Blaho, Ján Filc, Štefan Kopčík, Michal Čapla a Eugen Laczo.

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…