Liga majstrov: Postup Bayernu, Škriniarov Inter už iba s teoretickou šancou

Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021.

Futbalista Bayernu Leroy Sane (vpravo) sa teší po strelení gólu — Foto: TASR/AP

Bratislava 25. novembra (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021. V stredajšom zápase 4. kola A-skupiny zvíťazil obhajca trofeje na domácej pôde nad RB Salzburg 3:1 a doplnili kvinteto postupujúcich Chelsea Londýn, FC Sevilla, FC Barcelona, Juventus Turín a Manchester City.

Pred všetkými zápasmi večera sa držala minúta ticha na počesť Argentínčana Diega Armanda Maradona, ktorý zomrel v stredu vo veku 60 rokov na zlyhanie srdca. UEFA informovala, že minútou ticha si legendu svetového futbalu uctia vo všetkých tohtotýždňových zápasoch LM aj Európskej ligy.

Salzburg pykal za nevyužité šance

Bayern mal v Allianz Arene v prvom polčase veľké problémy s vysokým pressingom hostí a mohol aj prehrávať, ale rakúsky majster svoje šance nevyužil. A pykal za to v závere polčasu, keď Robert Lewandowski dorážkou otvoril skóre a 71. presným zásahom v LM vyrovnal tretiu pozíciu Španiela Raúla Gonzaleza v historických tabuľkách súťaže.

Zverenci trénera Hansiho Flicka v druhom polčase zvýšili na 2:0, keď si dal vlastný gól Maximilian Wöber. Potom síce prišli o vylúčeného Marca Rocu, ale vzápätí dal na 3:0 Leroy Sane. Hostia už len znížili vďaka Mergimovi Berishovi.

Červená karta Vidala

Bavori sú stále stopercentní, v LM vyhrali 15-krát za sebou a už sa môžu tešiť na súpera v jarnom osemfinále. V druhom zápase A-skupiny Atletico Madrid na Wanda Metropolitano remizovalo bez gólov s moskovským Lokomotivom a na druhom mieste má pred tretími Rusmi náskok dva body.

V B-skupine otvoril Real Madrid v dôležitom zápase skóre na pôde Interu Miláno už v 7. minúte, keď faul Nicolu Barellu na Nacha potrestal z penalty Eden Hazard. V 33. minúte videl od anglického rozhodcu Anthony Taylora dve žlté a následne červenú kartu v priebehu niekoľkých sekúnd domáci Arturo Vidal za protesty a nešportové správanie.

Viac si môžete prečítať na ďalšej strane.