Sestry Fialkové nebudú štartovať v Kontiolahti, v tíme je koronavírus
TASR
TASR

Sestry Fialkové nebudú štartovať v Kontiolahti, v tíme je koronavírus

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa nepredstavia v úvodných pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková — Foto: TASR/AP

Bratislava 25. novembra (TASR) - Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa nepredstavia v úvodných pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Dôvodom je, že štyria zo siedmich členov ich tímu mali pozitívny test na koronavírus. V tíme sú okrem dvojice biatlonistiek ešte aj tréneri Anna Murínová s Jakubom Leščinským, fyzioterapeut Jakub Hudák a dvaja servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň.

Testy podstúpili v Štokholme, kde následne nastúpili do izolácie. „Je to nepríjemná záležitosť. Život v čase pandémie koronavírusu nám však ukázal, že takéto situácie nastať môžu. Musíme sa s tým vyrovnať,“ povedal pre TASR prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár.

Zastúpenie budeme mať

Ten zároveň informoval, že Slovensko napriek tomu v Kontiolahti zastúpenie mať bude. „Našťastie, celá mužská reprezentácia a aj zvyšné dve slovenské biatlonistky mali negatívne testy a neprišli ani do styku s nikým pozitívne testovaným. V prvom kole Svetového pohára tak budeme mať na štarte štyroch mužov a dve ženy. Ďalší víkend budeme riešiť na základe toho, aké budú výsledky PCR testov."

Sedmička členov slovenského tímu sa podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu, alebo v pondelok. Ak budú testy negatívne, tím sestier Fialkových sa plánuje presunúť na 2. kolo Svetového pohára, ktoré je na programe od 3.-6. decembra taktiež v Kontiolahti. Ak budú testy opäť pozitívne, členovia družstva odcestujú domov.

Sezóna štartuje už v sobotu

Paulína Fialková obsadila v uplynulom ročníku v celkovom poradí 13. miesto. V jednotlivých disciplínach sa jej najviac darilo v stíhacích pretekoch, v ktorých jej patrilo celkovo šieste miesto.

Nová sezóna Svetového pohára štartuje vytrvalostnými pretekmi mužov i žien v sobotu 28. novembra. Na druhý deň sú na programe šprinty v oboch kategóriách. Na štarte sa zo Sloveniek predstavia Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová. Mužské kvarteto slovenskej reprezentácie budú tvoriť Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga.
 

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…