Challenge Cup: Brusno vypadlo s La Lagunou až po zlatom sete

Brusno vypadlo s La Lagunou až po zlatom sete
Brusno vypadlo s La Lagunou až po zlatom sete — Foto: Facebook/VK Brusno, Alexander Mistrík

Volejbalistky VK Pirane Brusno prehrali v utorok v odvete 16-finále Challenge Cupu so Sanayou Libbys La Laguna 2:3.

Slovenská Ľupča 24. novembra (TASR) - Volejbalistky VK Pirane Brusno prehrali v utorok v odvete 16-finále Challenge Cupu so Sanayou Libbys La Laguna 2:3. Keďže v pondelok nad favorizovaným lídrom španielskej ligy zvíťazili 3:2, musel rozhodnúť zlatý set. V ňom domáce v súboji, v ktorom boli podľa zápisu hosťujúcim tímom prehrali 12:15. Do osemfinále tak postúpil španielsky favorit.

Odveta 16-finále Challenge Cupu žien:

Sanaya Libby‘s La Laguna - VK Pirane Brusno 3:2 (17, -22, -23, 14, 5), zlatý set 15:12

zápas trval 130 minút, rozhodovali: Herbots (Belg.) a Hladišová (ČR), bez divákov

La Laguna: Arredondová 23, Jordanová 12, Suárezová 12, Jeanpierrová 15, Wagnerová 17, Aracová 2, libero Pérezová. Tréner: J. D. García.

Brusno: Sanayová 1, Belisariová 12, Ana Clara 16, Kvasnová 11, Dlhošová 9, Nikičová 12, libero B. Patáková (Vrabcová 0, T. Podhradská 0, Tomková 1, Kánová 0). Tréner: T. Štrajánek.

/prvý zápas: 2:3, do osemfinále postúpila La Laguna/

Tibor Štrajánek, tréner Brusna: „Pravdupovediac, nečakal som, že to bude taký boj a že za dva dni odohráme toľko setov. Museli sme ísť na dno fyzických a psychických síl, na dievčatá som veľmi hrdý, odviedli maximum. Dnešný zápas bol trochu iný ako včera, aj keď sa opäť išlo do piatich setov. Tajbrejky sú hop alebo trop. Bolo vidieť, že súper bol o niečo lepší, posledné tri sety zvládol lepšie a zaslúžene zvíťazil. Musím však zopakovať, že som veľmi hrdý na náš tím. Samozrejme, pre dievčatá to je výborná skúsenosť, neviem, ako často ešte budú mať možnosť konfrontovať sa v Európe s takýmto kvalitným súperom. Verím, že nás to nakopne, začneme vyhrávať aj v extralige a posúvať sa vyššie v tabuľke.“

Natália Vrabcová, nahrávačka Brusna: „Pred zápasom sme si povedali, že jediná cesta, ako postúpiť ďalej, je vyhrať. Zápas podobne ako včera začali lepšie súperky, na čo sme dokázali zareagovať už v druhom sete, ktorý sme otočili v náš prospech. Žiaľ, nedokázali sme eliminovať množstvo našich chýb v sériách. Obrovské pozitívum je, že sme ukázali, že dokážeme hrať aj s lepšími súpermi. Tieto dva dni nás určite niekam posunuli, či už herne alebo mentálne. Nevzdávame sa, stále nás čaká množstvo ligových zápasov. Bojujeme ďalej.“