Liga majstrov: Barcelona a Juventus postúpili ďalej, Man.Utd. zdolal Škrtelov Basaksehir

Futbalisti FC Barcelona a Juventusu Turín postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021.

Futbalista Juventusu Alvaro Morata sa teší po strelení gólu so spoluhráčom Federicom Chiesom — Foto: TASR/AP

Bratislava 24. novembra (TASR) - Futbalisti FC Barcelona a Juventusu Turín postúpili do vyraďovacej časti Ligy majstrov 2020/2021. V utorňajšom zápase 4. kola G-skupiny zvíťazili Katalánci na ihrisku Dynama Kyjev 4:0, Juventus zdolal 2:1 Ferencváros Budapešť. Oba tímy doplnili postupujúcich z E-skupiny FC Sevillu a Chelsea Londýn.

Barcelončania rozhodli o postupe v 2. polčase. Po prvej bezgólovej 45-minútovke dal ich prvý gól obranca Sergino Dest po prihrávke Martina Braithwaita, dánsky útočník potom sám strelil ďalšie dva góly. Skóre na 3:0 upravil z pokutového kopu, keď ho predtým fauloval Denis Popov. Posledné slovo mal v druhej minúte nadstaveného času Antoine Griezmann.

Morata rozhodol o triumfe Juventusu

Taliansky majster s Ferencvárosom Budapešť doma dlho remizoval 1:1. Maďari išli do vedenia v 19. minúte zásluhou Myrta Uzuniho, domáci po prestávke vyrovnali zásluhou Cristiana Ronalda, ktorý sa presadil ľavačkou spoza šestnástky. V druhej minúte nadstaveného času napokon rozhodol Alvaro Morata. V drese hostí presedel duel na lavičke náhradníkov Róbert Mak.

Manchester United rozhodol o svojom triumfe nad Basaksehirom Istanbul už v prvom polčase. Po dvoch góloch Bruna Fernandesa a jednom Marcusa Rashforda viedli „červení diabli“ 3:0, po prestávke skorigoval na 3:1 Deniz Turuc, posledné slovo mal však Daniel James. Za hostí nastúpil slovenský obranca Martin Škrtel v základnej zostave, v 78. minúte videl žltú kartu a hral do 87. minúty.

PSG vyhralo vďaka penalte

V druhom zápase „háčka“ si Paríž St. Germain poradil doma s Lipskom 1:0 zásluhou Neymara, ktorý v prvom polčase premenil pokutový kop.

V Dortmunde si domáci pod vedením slovenského arbitra Ivana Kružliaka poradili s Bruggami 3:0. Dva góly dal nórsky kanonier Erling Haaland, tretí pridal Jadon Sancho. V druhom zápase F-skupiny zdolalo Lazio Rím hostí zo Zenitu Petrohrad 3:1. V domácom tíme nefiguroval obranca Denis Vavro na zápasovej súpiske.