Silné sestričkine fotky pred a počas koronavírusu mnohým otvárajú oči
Každá fotografia rozpráva úplne iný príbeh. Vyčerpaná zdravotná sestra vyzýva ľudí, aby brali situáciu vážne. To, čo vidí v nemocnici, by nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi.
NASHVILLE 25. novembra - Lekári a zdravotné sestry idú neraz na hranicu svojich síl, aby pomohli pacientom, ktorí sú hospitalizovaní v nemocniciach. Na sociálnej sieti sa objavili dve fotografie zdravotnej sestry, ktoré hovoria za všetko, uvádza portál Ladbible.
Kathryn začala pracovať ako zdravotná sestra v americkom štáte Tennessee pred ôsmimi mesiacmi. Na sociálnej sieti zdieľala prednedávnom dve fotografie s popisom „Ako to začalo a ako to pokračuje“.
Na zábere vľavo sa usmieva, je pozitívne naladená a šťastná. Pravá fotografia však rozpráva iný príbeh. Po dvanástich hodinách v práci je maximálne vyčerpaná.
Zdravotná sestra chce mnohým ľuďom otvoriť oči a vyvrátiť mýty, ktoré sa šíria najmä na sociálnych sieťach.„Je zničujúce sledovať, ako umierajú ľudia, pričom týmto úmrtiam by sa dalo predísť. Ešte horšie je, keď vidíte, ako všetci umierajú rovnako,“ napísala na Twitteri.
Vyzýva ľudí, aby nepodceňovali pandémiu, pretože situácia je skutočne vážna.„Koronavírus je brutálna choroba a ťažký priebeh by som nepriala ani najväčšiemu nepriateľovi. Pochopte, že nechránite len seba, ale aj ľudí okolo vás,“dodala.
Aj napriek tomu, že je neraz na pokraji svojich síl, hovorí, že miluje svoju prácu. Taktiež tvrdí, že vždy sa bude s láskou starať o pacientov, ktorí sú vo vážnom stave.
Covid is a brutal disease and I wouldn't wish the worst of it on my worst enemy. Please understand that you aren't just protecting yourself, you are protecting the people around you.
Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.