Našli sme už hit týchto Vianoc? Nová verzia Dočolomanského Zimy na saniach je jednoducho čarovná!
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Našli sme už hit týchto Vianoc? Nová verzia Dočolomanského Zimy na saniach je jednoducho čarovná!

Vianočný hit Michala Dočolomanského v novom šate! Vypočujte si krásnu verziu piesne Zima na saniach v podaní obľúbenej slovenskej acapelly.

Na snímke záber z nového klipu vokálnej skupiny For You a vpravo na archívnom zábere Michal Dočolomanský. — Foto: Reprofoto Youtube/For You, TASR - archív

BRATISLAVA 23. novembra - Päť výnimočných hlasov z obľúbenej vokálnej skupiny For You prichádza s novým vianočným albumom „Acapella Christmas“, na ktorom nájdu fanúšikovia 12 domácich aj svetových hitov.

Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, si uctil aj Michala Dočolomanského a prerobil do acapella podoby slávnu skladbu „Zima na saniach“.

Zima na saniach je jedna z najkrajších slovenských populárnych piesní s vianočnou tematikou a patrí medzi našich favoritov. Oslovili sme talentovaného Matúša Uhliarika, a ten nám zhotovil aranž, ktorým sme boli úplne ohromení,“ vysvetľuje výber piesne speváčka Nika Barľáková.

„Táto skladba je tak trochu návratom do detstva, pretože vtedy bola veľmi populárna a hraná. Fascinuje ma, s akou ľahkosťou a náladou to nahral Michal Dočolomanský. Poteším sa, keď si ju budú teraz pospevovať aj moje deti,“ hovorí Milan Masiarik.

K novej piesni už pribudol aj vianočný videoklip

K novej piesni stihli For You nakrútiť aj vianočný klip. Nechýba v ňom vianočná atmosféra, medovníky aj punč. Kameru a strih má na konte Jakub „Točič“ Chochula, ktorý vystihol autentické zábery. Režisérom klipu je celá skupina For You.

„Tento rok sme si povedali, že všetko čo vieme, spravíme po vlastnej osi. Zvuk sme nahrali v našom novom štúdiu, a rozhodli sme sa využiť tento priestor aj na klip. Vybrali sme si jednoduchý scenár - prípravy na Vianoce, zdobenie stromčeka, sánkovanie - šaškovanie, punč, teplý čajík. A samozrejme krásne medovníky od remeselníčky Silvii Szászovej, ktoré sme počas nahrávania aj zjedli. Zohratá dvojica - za kamerou Jakub a pred kamerou For You - klip sa podaril nad očakávania dobre, teší sa sopranistka Katalin Lantos Borbély.

Vianočný album v štyroch jazykoch aj so špeciálnou piesňou

Novinku „Zima na saniach“ nájdu fanúšikovia na novom vianočnom albume „Acapella Christmas. CD je doslova medzinárodné, pretože skupina na ňom spieva v štyroch jazykoch – v slovenčine, angličtine, maďarčine a češtine. Na albume je aj autorská novinka „Vianočné vyznanie“, ktorú zložil člen kapely Andrej Mann pre svoju manželku. Vypočujte si „Last Christmas“, „Let it snow“ alebo „White Christmas“ v prekrásnej podobe od For You – bez nástrojov, len v podaní úchvatných hlasov.

Nahrávalo sa nám veľmi plynulo, organizovane a bez väčších komplikácií, keďže celé aranžovanie a nahrávanie sme mali vo vlastnej réžii, dokonca vrátane mixáže. Vedeli sme si vytvoriť príjemnú náladu za každých okolností a práve tá je pre našu tvorbu kľúčová,“ tvrdí Emil Esso Smoliga.

Album obsahuje aj jednu maďarskú vianočnú pieseň a jednu autorskú novinku od For You, ktorú zložil Andrej Mann.

Skladba má názov Vianočné vyznanie. Hudbu a text som napísal ja, fantasticky ju zaranžovali Nika a Milan, Emil doplnil beatbox. Pieseň je vianočný slaďáčik, ktorý som napísal pre svoju manželku. Vianočné vyznanie sme nahrávali v našom štúdiu ako poslednú skladbu. Teší ma, že aj túto pieseň si môžete vypočuť na našom albume,“ prezradil Andrej Mann.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…