Vlhová dostala za triumf roztomilú odmenu. Po víťaznom slalome ju ihneď nakŕmila
TASR, Dobré noviny

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v sobotu okrem dobrého pocitu za výhru v slalome a porazenie svojej rivalky, Američanky Mikaely Shiffrinovej, získala veľmi milú odmenu.

LEVI 21. novembra - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v sobotu okrem dobrého pocitu za výhru v slalome a porazenie svojej rivalky, Američanky Mikaely Shiffrinovej, získala veľmi milú odmenu. Organizátori opäť mali vo fínskom Levi pre víťazku prichystaného soba.

Petra tak získala už druhé milé zviera - v roku 2017 sa tešila zo soba, ktorého pomenovala Igor po svojom otcovi. Aké meno dostane sympaťák, ktorého získala tento rok, sa zatiaľ nevie. Môžete si však pozrieť, ako sa Petra teší z jeho kŕmenia.

Pekná tradícia

V Levi ide o tradíciu. Do priestorov cieľa pretekov väčšinou dve ženy, ktoré sú oblečené v tradičných odevoch, privedú soba a symbolicky ho odovzdajú víťazke, resp. víťazovi pretekov. Ten ho najskôr nakŕmi a potom mu vyberie meno. Zvieratá, samozrejme, nikam nejdú. Ostávajú žiť na miestnej farme, kde ich lyžiari môžu navštíviť. Urobila to aj Petra Vlhová, ktorá Igora prišla pozrieť pred dvomi rokmi.

Vlhová včera chcela využiť malú výhodu, že trať druhého kola staval jej tréner. „Nebolo to však jednoduché, na štarte snežilo a zjazdovka už bola miestami rozbitá. Chcela som ísť naplno, vlani som tu vypadla, takže sa veľmi teším. Víťazstvo v prvom slalome sezóny je vždy veľmi dôležité," povedala v prvej televíznej reakcii Vlhová, ktorá vyrazila za obhajobou malého glóbusu v tejto disciplíne stobodovým ziskom.

Po dvoch súťažiach sa so 160 bodmi dostala aj na čelo celkového poradia prestížneho seriálu. Z pätnástich triumfov na podujatiach SP má v slalome na konte deväť. V Levi nadviazala na úspech z roku 2017, ďalší môže pridať už v nedeľu (10.15/13.15 SEČ).

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…