Ako zostať vo forme, ak je vonku zima a fitness centrum zatvorené? Zabehajte si
Inzercia
Inzercia

Ako zostať vo forme, ak je vonku zima a fitness centrum zatvorené? Zabehajte si

Chrániť seba aj svoje okolie dnes musí každý jeden z nás. Používanie ochrany tváre a hygiena rúk však nestačia. Veľmi dôležitá je aj imunita tela, ktorú môžeme posilniť nielen vitamínmi a zdravou stravou, ale aj pohybom. Profesionálne stroje, vďaka ktorým je to pre nás jednoduchšie, sú však v mnohých mestách zatvorené. Preto nám ako jediná možnosť ostáva vlastná iniciatíva. Pohyb a fyzická aktivita doma alebo v prírode.

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/baranq

A jednou z tých najlepších a najjednoduchších možností je beh, na ktorý sa však treba správne pripraviť a vhodným oblečením vybaviť, pretože vonku je čoraz viac zima.

Vlastnosti oblečenia, vďaka ktorým si beh užijete plnými dúškami a do sýtosti

Bežecké oblečenie určuje, ako pohodlne sa budete počas tejto aktivity cítiť - či vám bude teplo, či sa z tela odparí vlhkosť alebo sa na ňom bude hromadiť, prípadne, či vám plánovaný beh znepríjemnia švy. Dôležité vlastnosti pri výbere bežeckého oblečenia, na ktoré by ste nemali zabúdať, sú aj:

  • priedušnosť;
  • minimum trenia;
  • prítomnosť reflexných prvkov.

Poďme si o nich povedať niečo viac a detailnejšie.

Priedušnosť bežeckého oblečenia

Priedušnosť je určujúci okamih pri výbere bežeckého oblečenia. V žiadnom prípade by ste si nemali na taký intenzívny šport brať oblečenie vyrobené z prírodných tkanín, pretože na aktívne cviky nemajú dostatočnú priedušnosť. Na beh sú najvhodnejšie syntetické materiály - polyester a polyamid. Dostatočne dýchajú a môžu mať rôzne - viac či menej husté - textúry s rôznymi technológiami na odstraňovanie vlhkosti z povrchu odevu. A takýmito či inými ďalšími dobrými vlastnosťami je vybavené aj pánske bežecké oblečenie NORTHFINDER.

Minimálne trenie

Oblečenie sa skladá z jednotlivých dielov, ktoré sú navzájom spojené konkrétnym šitím, na základe ktorého sa potom v mieste spoju vytvára šev. Aj tento malý detail môže pohodlnosť oblečenia ovplyvniť, preto si všímajte jeho spracovanie.

Objemné švy sa môžu počas dlhých a intenzívnych tréningov odierať, takže ak veľa beháte, bude pre vás obzvlášť dôležitá prítomnosť alebo neprítomnosť plochých švov a tesnení. Čím viac teda beháte, tým menej by mali byť švy viditeľné.

Reflexné prvky

Tieto prvky budú dôležité pre tých, ktorí behávajú v tme. A teraz v zime to platí asi pre všetkých, pretože deň je kratší a tma sa objavuje už po príchode z práce domov. Reflexné prvky budú signalizovať vašu prítomnosť vodičom a cyklistom a pomôžu vám vyhnúť sa nepríjemným následkom behu v tme. Najlepšie je mať reflexné prvky na oboch stranách oblečenia. Takto sa maximalizuje vaša viditeľnosť a bezpečnosť. Myslite preto na to, aby malo dostatok reflexných prvkov aj vaše pánske outdoorové oblečenie.

Prítomnosť vreciek

Aby sme sa cítili bezpečne a pohodlne, potrebujeme mať pri sebe dnes veľmi dôležitý mobil alebo kľúče od domu. Preto by malo byť vaše oblečenie na šport a iné fyzické aktivity v teréne vybavené aj špeciálnymi vreckami. Môžu byť dobrou náhradou tašiek a odľahčiť vaše ruky.

Takže, ak sa chcete cítiť pohodlne a zostať vo forme, oplatí sa vám, nielen prelistovať všetky  akciové letáky, ale myslieť aj na iné dôležité faktory, ktorými by malo byť kvalitné oblečenie charakteristické.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…