Hi everybody, I'm Igor from Slovakia. Premiér vysvetľuje plošné testovanie vo virálnom videu
Pavol Hirka
Pavol Hirka

Hi everybody, I'm Igor from Slovakia. Premiér vysvetľuje plošné testovanie vo virálnom videu

Premiér Igor Matovič sa v päťminútovom videu prihovára po anglicky a vysvetľuje plošné testovanie.

Igor Matovič — Foto: Facebook/Igor Matovic

BRATISLAVA 21. novembra - Ahojte všetci, ja som Igor zo Slovenska a som tu premiérom po prvýkrát. A pravdepodobne poslednýkrát. Takto, ale po anglicky, sa prihovára premiér Igor Matovič vo svojom najnovšom videu na Facebooku, v ktorom pre zahraničie vysvetľuje plošné testovanie na nový koronavírus.

Už na začiatku sa ospravedlňuje za svoje jazykové schopnosti, rozpráva však plynulo a iba s miernym prízvukom, pričom nešetrí aj humorom. „Ak chceme znížiť čísla a urobiť situáciu s COVID-19 lepšou, musíme využiť lockdown - slabší, silnejší, alebo miernejší. To je vraj jediná možnosť," hovorí.

Rozhodli sme sa pre ďalšiu možnosť

Na Slovensku sme sa však podľa jeho slov rozhodli, že skúsime nájsť inú možnosť. „Myslím a viem, že sme ju našli. Okrem lockdownu je tu masové antigénové testovanie," vysvetľuje Matovič. Dodáva, že sa zatiaľ uskutočnili tri kolá, počas ktorých sa našli aj ohniská, na ktoré sa neskôr sústredili.

Podľa predsedu vlády je najlepšou možnosťou slabší lockdown a masové antigénové testovania, ktoré nasledujú lokálne testovania. Počet pozitívnych prípadov COVID-19 aj vďaka tomu vraj klesol o 58%. „Je to veľmi silná zbraň proti COVID-19," hovorí a pokračuje: „Som rád, že sme urobili takýto experiment. Dúfam, že pomôže aj vám. Som rád, že sa ho zúčastnili milióny Slovákov a môžeme vám pomôcť týmito radami."

Na záver sledovateľom videa zo zahraničia s humorom odkazuje, že ak vedia, kde Slovensko je, sú pozvaní na návštevu, a ak nie, sú pozvaní aj tak: „Sme krásna krajina s úžasnou prírodou a ľuďmi. Možno nie teraz, ale po ďalšom lete nás môžete prísť navštíviť."

Volal mu aj Tony Blair

Premiér sa večer pochválil aj tým, že mu volal bývalý anglický premiér Tony Blair. „Taký zvláštny pocit, keď vám volá neznáme anglické číslo, zodvihnete a tam Tony Blair," napísal na sociálnej sieti. Politika vraj zaujal projekt plošného testovania.

Podľa Matoviča išlo o zaujímavý a dlhý rozhovor so zaujímavým človekom. „Slovensko vo svete zaujalo, našťastie už nie uneseným Vietnemcom, už nie výbušninou v batožine nastraženou políciou, už nie mafiou vo vedení polície, už nie špeciálnym prokurátorom ako sluhom mafie, už nie štátnou tajomníčkou, ktorá rozsudky predávala, už nie mafiánskou milenkou po boku premiéra, či vraždou novinára a jeho snúbenice... Slovensko zaujalo odvážnym a úspešným projektom," dodal predseda vlády.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…