Kultového Sandokana sme milovali my aj naše mamy: Ako vyzerá a čo robí slávny herec dnes?
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Kultového Sandokana sme milovali my aj naše mamy: Ako vyzerá a čo robí slávny herec dnes?

Herec Kabir Bedi pred vyše 40 rokmi dokázal poblázniť mnoho európskych krajín, keď sa v srdciach navždy zapísal v úlohe Sandokana. Onedlho oslávi neuveriteľných 75 rokov.

Kabir Bedi v jeho naslávnejšej filmovej úlohe, ktorá pobláznila niekoľko európských krajín. — Foto: Instagram/super.archi.bizarro,kovacsoliver0818

INDIA 19. novembra - Bol idolom mnohých mamičiek a babičiek naprieč Československom. Herec Kabir Bedi v úlohe nebojácneho Sandokana s uhrančivým pohľadom, charizmatického Čierneho korzára, ale aj nepriateľa najznámejšieho filmového agenta 007 vo filme Chobotnička dokázal dokonale ovládať naše televízne prijímače v 80. aj v 90. rokoch.

Kabir, ktorý 16. januára oslávi už 75 rokov, si odvtedy zahral v ďalších filmoch, naposledy pred dvoma rokmi, no na Slovensku sa zapísal najmä ako nesmrteľný „Tiger z Malajzie“. Nebola to však len postava Sandokana, ktorá bojovala proti koloniálnemu útlaku.

Jeho rodičia bojovali sa slobodu ako Sandokan

Zatiaľ čo Kabir ju hral, jeho rodičia pred jeho narodením bojovali proti skutočnému britskému koloniálnemu útlaku, pričom ich život a boj je možno sám hodný filmového plátna. Stretli sa na univerzite v Oxforde a bola to veľká láska, na tú dobu však tvorili neobyčajný pár. Angličanka sa zahľadela do indického komunistu. V roku 1933 sa v Anglicku zobrali.

Bol to možno jeden z prvých manželských zväzkov medzi anglickou ženou a indickým mužom. Neskôr spolu odišli do Indie, aby sa pokúsili zmobilizovať ľudí proti vtedajšiemu britskému útlaku. Matka Freda neskôr konvertovala na budhizmus, otec Baba Phyare Lal Bedi sa stal spisovateľom a filozofom.

V štýle Rómea a Júlie ovládol diskotéky

„Bol to úžasný príbeh boja za slobodu a na druhú stranu tiež milostná dráma v štýle Rómea a Júlie. Svoju úlohu v úspešnom seriáli určite zohralo aj prostredie, kde sa nakrúcalo - nedotknutá džungľa, nádherné more. A, samozrejme, tá slávna ústredná melódia,“ vyznal sa Kabir časom podľa portálu kafe.cz o svojej najslávnejšej úlohe, ktorá bola natočená podľa románu talianskeho spisovateľa Emilia Salgariho. Ten Sandokanovi vdýchol život v roku 1884.

Sandokan bol jednoducho hit. „Španielsko, Taliansko, Nemecko, Holandsko, Juhoslávia - všade ma oslavovali ako blázni. Pesnička zo Sandokana sa hrala na diskotékach po celom svete. V novinách písali, že takáto hystéria snáď nevypukla od čias Rudolpha Valentina. Dnes už zo mňa ale na letiskách košeľu nikto netrhá,“ smeje sa herec dnes.

V úlohe Sandokana sa predstavil ešte dvakrát. Kabir si uvedomuje, že táto úloha ho „zaškatuľkovala“, no dnes to berie všetko s humorom: „Je fakt, že Sandokanov úspech bol pre moju kariéru trochu dvojsečný. S tou rolou som tak splýval, že režiséri sa ma potom dlho zdráhali obsadzovať do akýchkoľvek iných filmov. Len si to predstavte: snažíte sa natočiť film o normálnom živote a na plátno zrazu vstúpi Sandokan.“

Dnes žije najmä pokojným rodinným životom

Napriek tomu, že pred 40 rokmi bol v časopise Cosmopolitan vyhlásený za najžiadanejšieho slobodného mládenca roku a na základe internetového prieskumu denníka The Times of India obsadil štvrté miesto v rebríčku najkrajších Indov storočia, aj dnes, po viac ako 44 rokoch od ukončenia natáčania Sandokana, nájdeme v jeho tvári „tú povestnú iskru“, ktorá ho stále doprevádza životom.

Herec Kabir Bedi sa stihol štyrikrát oženiť. Dnes žije spokojným manželským životom s o 26 rokov mladšou vedkyňou Parveen Dusanjovou a vyhlásil, že svoj vek prestal rátať po 40-ke.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…