Najsexi mužom planéty za rok 2020 sa stal tento sebavedomý herec
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Najsexi mužom planéty za rok 2020 sa stal tento sebavedomý herec

Časopis People už 35-krát v rade odovzdal vzácny titul Najsexi muž planéty. Ako prvý ho získal ešte v roku 1985 Mel Gibson.

LOS ANGELES 18. novembra - Najsexi mužom planéty za rok 2020 sa podľa magazínu People stal americký herec Michael B. Jordan, ktorý vystriedal minuloročného víťaza, speváka Johna Legenda.

„Je to úžasný pocit. Každý si zo mňa robil srandu, že tento titul nikdy nevyhrám. Ale je super byť súčasťou tohto klubu,“ povedal pre magazín People, ktorý tento titul každoročne udeľuje.

Herec a producent 

Herec je známy z filmu Apollo Creed, kde v úlohe boxera predviedol svoje vyrysované telo či stvárnením bezohľadného darebáka vo filme Čierny panterJordan, ktorý má 33 rokov, sa naďalej úspešne presadzuje v Hollywoode - a svete. Najbližšie sa predstaví v snímke Bez výčitiek od Toma Clancyho.

Jordan je aj producentom. Jeho spoločnosť Outlier Society Productions bola prvá, ktorá sa zaviazala používať pri tvorbe filmu „inclusion riders“, teda zmluvu, ktorá má garantovať, že sa na tvorbe filmu budú podieľať menšiny či už z radov LGBTI, hendikepovaných ľudí a ľudia rôznej farby pleti.

Najviac hrdé sú ženy z rodiny

Herec vyrastal spolu s dvoma súrodencami v meste Newark v New Jersey. Jeho mamou je Dona, ktorá pracuje na umeleckej škole a otcom Michael A. Jordan, dodávateľ jedla.

„Moja mama a otec obetovali strašne veľa, aby podporili mňa a súrodencov. Som im veľmi vďačný. Úprimne, mali veľký vplyv na to, kým som a aký mám každodenný prístup k životu. Bez toho by môj život nebol rovnaký,“ tvrdí herec, ktorý sa tento rok zapojil aj do podpory hnutia Black lives matter.

Podľa jeho slov sú na jeho nový titul najviac hrdé ženy z jeho rodiny. „Sú určite hrdé, keď ešte bola moja babka nažive, zbierala každý jeden článok o mne, teraz to prevzala moja mama, ktorá aj s tetami rada veľa číta. Toto je článok, pre ktorý budú mať určite špeciálne miesto,“ myslí si.

Sebavedomý muž

Jordan je momentálne nezdaný. Keď nepracuje, rád šoféruje, varí a hrá videohry. Pre magazín prezradil, čo je tajomstvom jeho sebavedomia. „Plne si uvedomujem, že nemôžem vyhovieť každému, aj keby máte najlepšie úmysly na svete, nevyhnete sa negatívnej spätnej väzbe,“ tvrdí. „Niekedy musíte dôverovať vesmíru, viete? Musíte jednoducho veriť sám sebe a robiť to, v čo veríte, že je skutočne správne,“ dodal.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…