Prečo je dôležité hydratovať tvár?
Inzercia
Inzercia

Prečo je dôležité hydratovať tvár?

Hydratácia je dôležitá pre všetky typy pleti a v niektorých prípadoch je nevyhnutná. Hydratovaná pokožka je menej náchylná na starnutie, vyzerá rovnomerne a hladšie. Na takúto pokožku sa oveľa ľahšie nanáša make-up. Ktoré prípravky sú nevyhnutné na hydratáciu pokožky?

  • Tonikum. Je prvým krokom v komplexnom postupe zvlhčovania tváre. Má najvyšší obsah vody, takže je ideálny na použitie v horúcom období.
  • Gél. Neobsahuje prísady tukov a vytvára tenký film na pokožke, čím udržuje vlhkosť vo vnútri pleti.
  • Krém emulzia. Po nanesení na pokožku sa voda odparí a na povrchu zostane beztiažový film z mastných kyselín, ktorý zastaví stratu vlhkosti. Je menej vhodný pre mastnú pleť.
  • Mlieko. V skutočnosti to je krémová emulzia, len s vysokým obsahom vody. Je vhodné pre všetky typy pleti.
  • Maska. Hĺbkovo zvlhčuje pokožku a dodáva okamžitý efekt, ktorý trvá po dlhú dobu. Existuje niekoľko druhov masiek: gélové, krémové, pastovité, riasové a pod.

Príčiny suchej pokožky

Mnohí vedci, dermatológovia a kozmetológovia ako možnú príčinu strácania vlhkosti uvádzajú nesprávnu starostlivosť o pokožku, ďalej dedičnosť, nedostatok vitamínov, nevhodnú stravu, nedostatočnú fyzickú aktivitu, ako aj nedostatok denného príjmu tekutín. Pokožka tváre sa dehydratuje aj vplyvom slnečných lúčov alebo chladného počasia. Aj neustále používanie veľkého množstva dekoratívnej kozmetiky vedie k tomu, že pokožka stráca vlhkosť. Používanie parfumov tiež vysušuje, hlavne citlivú pokožku. Mali by ste ich nanášať opatrne alebo používať prípravky s nižším obsahom alkoholu, ako napríklad toaletná voda alebo parfumovaná voda.

Tieto výrobky si môžete objednať na https://makeup.sk/categorys/3/ .

Ak problém pretrváva naďalej, treba sa obrátiť na špecialistu. Ako zvlhčiť tvár pomocou procedúr v kozmetických salónoch vám poradí dermatokozmetológ. V kritických prípadoch sa odporúčajú aj injekcie.

Ako si vybrať hydratačný prostriedok na tvár

Najskôr je potrebné zistiť príčiny problému: je pokožka suchá od narodenia alebo je len dehydratovaná? Po určení prirodzeného typu pokožky môžete začať so starostlivosťou.

  • Suchá pleť. Hlavnými nepriateľmi sú peny a gély a najlepšími prostriedkami na tento typ pleti sú olejové séra a krémy s hustou textúrou. Termálna voda je vhodná na okamžitú hydratáciu.
  • Mastná pleť. Na starostlivosť o mastnú pleť zvoľte ľahké výrobky na základe vody: fluid, emulzia, gél, tonikum. Niekoľkokrát mesačne môžete použiť masky na základe bielej hliny.
  • Kombinovaná pleť. Pre T-zónu odporúčame ľahký hydratačný gél a fluid, pre U-zónu klasický hydratačný krém s rastlinnými olejmi.
  • Citlivá pleť. Pre citlivú pleť sú vhodné hydratačné prostriedky s antistresovými a upokojujúcimi zložkami, napríklad aloe vera.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…