Višňovský na listine zranených, vynechá minimálne tri zápasy

Višňovský doplatil na stret s Riley Nashom, i keď zámorské médiá pôvodne uvádzali ako vinníka Čecha Radka Dvořáka.

New York 22. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Ľubomír Višňovský, ktorý utrpel v sobotňajšom zápase NHL proti Caroline Hurricanes (3:4) otras mozgu, nebude svojmu zámorskému tímu New York Islanders k dispozícii minimálne do konca októbra. Informovala o tom webstránka denníka New York Daily News.

Ľubomír Višňovský Foto: TASR/AP

Vedenie newyorského klubu v pondelok zapísalo 37-ročného obrancu so spätnou platnosťou od 19. októbra na listinu zranených hráčov. Višňovský by mal vynechať minimálne najbližšie tri zápasy "ostrovanov" v NHL a do akcie sa nevráti skôr ako 29. októbra, keď zverenci trénera Jacka Capuana nastúpia v derby proti NY Rangers. Pre Islanders je to citeľná strata, držiteľ troch medailí z majstrovstiev sveta odohral v priemere vyše 20 minút za zápas, pravidelne nastupoval v presilovkách i oslabeniach, v ôsmich tohtosezónnych vystúpeniach nazbieral tri kanadské body za gól a dve asistencie.

"Každý bude musieť teraz viac zabrať. Ľubo je dôležitou súčasťou našej defenzívy i ofenzívy, takže sa bude jeho miesto ťažko zapĺňať. Máme však v organizácii niekoľkých hráčov, ktorí sa o to pokúsia," uviedol pre nydailynews.com Thomas Hickey, ktorý nastupoval s Višňovským v obrannej dvojici.

Višňovský doplatil na stret s Riley Nashom, i keď zámorské médiá pôvodne uvádzali ako vinníka Čecha Radka Dvořáka. Jeho miesto v zostave Islanders by mal zaujať Matt Donovan. "Zranenia sú súčasťou hokeja. Je to príležitosť pre ďalších chalanov, aby hrali viac minút a ukázali nám, že sa vedia chopiť šance a môžu sa zlepšovať," dodal tréner Islanders Capuano.